1395/03/27
ظرفيت توليد برق نيروگاه پارس جنوبي به 1500 مگاوات مي رسد

ظرفيت توليد برق نيروگاه پارس جنوبي به 1500 مگاوات مي رسد

با ساخت و احداث بخش بخار نيروگاه گازي 1000 مگاواتي پارس جنوبي، ظرفيت توليد برق مورد نياز طرحهاي گازي اين حوزه مشترك به 1500 مگاوات مي رسد .
به گزارش روابط عمومي، مجري طرحهاي نيروگاهي و خطوط انتقال نيرو شركت نفت و گاز پارس با بيان اينكه اين شركت هم اكنون در حال احداث بخش بخار نيروگاه سيكل تركيبي متمرکز پارس جنوبي در قالب قرارداد EPC( مهندسي، تامين كالا و ساخت) با مشاركت پيمانكاران داخلي است گفت: اين پروژه شامل كليه عمليات طراحي، خريد، ساخت، نصب، اجرا و راه اندازي سه واحد توربين بخار به ظرفيت نامي 500 مگاوات است كه با تكميل اين طرح، مجموع ظرفيت توليدي نيروگاه پارس جنوبي 50 درصد افزايش خواهد يافت.

محمد مهدي توسلي پور عنوان كرد: براساس طراحي انجام شده، اجراي اين طرح بدون افزايش ميزان سوخت مصرفي در بخش گازي و تنها با افزايش راندمان و استفاده از بويلرهاي بازيافت حرارتي صورت مي گيرد كه در اين قالب توليد 500 مگاوات انرژي الكتريكي بدون افزايش آلاينده هاي هوا و در عين حفاظت از محيط زيست محقق خواهد شد.

وي گفت: طرح مذكور با تمركز و پيگيري هاي مستمر در حوزه طراحي و اجرا به ويژه از نظر پياده سازي استانداردهاي زيست محيطي به عنوان يكي از پروژه هاي سبز صنعتي و متعهد به الزامات و مقررات بين المللي "پروتكل كيوتو" به ثبت رسيده است.

وي هدف از احداث بخش بخار اين نيروگاه را تأمين برق پالايشگاههاي گازي فازهاي 11 ،12، 13 ، 14 ،19 و 22 تا 24 پارس جنوبي و همچنين "پروژه آبگير" منطقه پارس2 واقع در منطقه كنگان اعلام كرد و افزود: با بهره برداري از اين پروژه نيروگاهي، روزانه حدود 75 مگاوات برق در اختيار هر يك از فازهاي يادشده قرار خواهد گرفت .
توسلي پور با اشاره به روند كنوني پيشرفت اين پروژه گفت: با در نظرگرفتن تقاضاي برق فازهاي جديد در سال 1397 و نيز لزوم پشتيباني و آماده سازي انجام عمليات توليد و پالايش گاز مطابق با ظرفيت نهايي طراحي شده هر يك از پالايشگاههاي اين حوزه، لازم است تا منابع مالي مورد نیاز براي ساخت، اجرا و بهره برداري از این پروژه به موقع در اختيار سازمان اجرايي طرح قرار گيرد .

به گفته مجري طرحهاي نيروگاهي پارس جنوبي، خط انتقال برق 400 كيلوولت دو مداره پارس جنوبي نيز به طول 68 كيلومتر و با ظرفيت انتقال توان به میزان 1000 مگاوات در هر مدار توسط شركتها و پيمانكاران داخلي كشور احداث شده است كه با راه اندازي اين طرح، امكان انتقال انرژي الكتريكي از محل این نيروگاه تا منطقه پارس2 (كنگان) با استفاده از تمامي ظرفيت خط فراهم خواهد شد.
بازگشت به آخرين اخبار


 
|
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company