1395/11/26
سدهاي سيلاب‌گير طرح‌هاي توسعه پارس جنوبي تا سال آينده به بهره برداری میرسد

سدهاي سيلاب‌گير طرح‌هاي توسعه پارس جنوبي تا سال آينده به بهره برداری میرسد

سرپرست طرح‌هاي پشتيباني نفت و گاز پارس با اشاره به بارش‌هاي موسمي و نزولات جوي در منطقه پارس جنوبي از ساخت چند سد تاخيري در بالادست فازهاي پارس جنوبي ومناطق اقامتي خبر داد .

به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس ماموريت طرح هاي پشتیبانی نفت و گاز به عنوان متولي عمليات غير صنعتي انجام عمليات‌هاي مختلف از جمله كنترل و هدايت سيلاب‌هاي بالادست فازها و ساخت ابنيه و خانه‌سازي‌هاي مورد نياز شركت و پشتيباني استراتژيك در راستاي تحقق اهداف شركت از طرح‌هاي توسعه پارس جنوبي مي باشد.

وي گفت : از محدوده سايت اختر كه از تعهدات شركت نفت و گاز پارس مي باشد در حال حاضر سد‌هاي D1 و D2 كه در بالادست فاز 13 در حال ساخت مي‌باشد كه با 53% پيشرفت فيزيكي تا پايان تابستان سال آينده به بهره‌برداري خواهد رسيد.

سيد محي‌الدين جعفري اضافه كرد: دومين ماموريت مهم طرح‌هاي پشتيباني نفت و گاز احداث واحدهاي مسكوني در شهرك شهيد تندگويان شهر جم است كه آخرين مرحله تاكنون در قالب دو قرارداد ناحيه17-1 و 17-2 مي‌باشد كه بخش 17-1 با 105 واحد مسكوني 100% تكميل شده و در حال تحويل به مديريت منابع انساني و 96 واحد ديگر نيز با 87% پيشرفت فيزيكي انشاء اله تا پايان تابستان سال آينده تكميل خواهد شد و بطور كامل در اختيار كاركنان شركت نفت و گاز پارس و نيز برخي شركت هاي مستقر در منطقه قرار خواهد گرفت.

همچنين در حوزه ماموريت‌هاي ساخت ابنيه، از پيشرفت 83 درصدي ساختمان مركز حفاظت الكترونيك و مانيتورينگ حراست به مساحت 1200 متر مربع و نصب دكل و دوربين‌ها در سطح منطقه خبر داد و نيز به پيگيري ساخت 1000 واحد مسكوني ديگر نيز اشاره كرد كه در صورت اخذ مجوزهاي قانوني ساخت آن‌ها آغاز ميگردد .

سرپرست طرح‌هاي پشتيباني نفت و گاز افزود: شركت نفت و گاز پارس تاكنون 1184 واحد مسكوني ساخته و به كاركنان محترم صنعت نفت در منطقه پارس جنوبي تحويل داده است و در منطقه شيرينو نيز400 واحد مسكوني براي اقامت كاركنان اقماري احداث شده كه تاكنون 240 واحد با تحويل به بهره‌بردار در حال استفاده كاركنان اقماري‌ مي‌باشد و 160 واحد ديگر نيز تكميل شده كه با انجام مراحل نهايي آن به بهره‌بردار تحويل داده خواهد شد.آخرين اخبار

|
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company