1397/07/07
تقويت جايگاه شركت نفت و گاز پارس با اجراي مگاپروژه‌هاي پارس جنوبي

تقويت جايگاه شركت نفت و گاز پارس با اجراي مگاپروژه‌هاي پارس جنوبي

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت در امور توسعه و مهندسي با بیان اینکه شرکت نفت و گاز پارس در طول اجرای طرح‌های توسعه پارس جنوبی توانست جایگاه خود را تقویت کند، گفت: اين شركت به بلوغی رسیده که نه تنها بر رویه‌های اجرایی پروژه‌ها تسلط دارد، بلکه در راه‌اندازي و بهره‌برداري طولاني‌مدت از بخش‌هاي فراساحلي نيز رقابت‌پذيري و دانش خود را به نمايش گذاشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، غلامرضا منوچهری پس از بازدید دوره‌اي از روند توسعه طرح‌هاي پارس جنوبي در انتهاي هفته گذشته در جلسه‌ای که با حضور پیمانکاران برگزار شد، به فعالیت‌های چشمگير در دست اجرای مگاپروژه‌های پارس‌جنوبی اشاره و اظهار کرد: در چند ماه گذشته فعالیت‌های بسیار عمده‌ای در منطقه عسلویه اجرا شده، اما با توجه به تعهدات کارفرمای این طرح‌ها، شرکت نفت و گاز پارس پرحجم‌ترین روزهای کاری خود را در سه ماه آینده پیش‌رو دارد.
معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران با اشاره به پیشرفت مطلوب مراحل ساخت سکوهای دریایی باقی‌مانده در یارد بوشهر افزود: تعدادی از این سکوهای گازی پس از انجام مراحل نصب و راه‌اندازی، بخشی از نیاز مصرفی گاز زمستانی کشور را تأمین خواهند کرد.
وی با یادآوری آغاز توسعه طرح‌های پارس جنوبی از ابتدای سال 80 به روند شکل‌گیری شرکت نفت و گاز پارس اشاره کرد و افزود: از دید مدیریت پروژه، شرکت نفت و گاز پارس از ابتدای آغاز فعالیت خود در قالب سازمانی کارفرمایی و ناظر رسمی بر اجرای مدل قراردادهای بیع متقابل همکاری خود را با شرکت‌های توانمندی مانند توتال و انی آغاز کرد، اما در قراردادهای بعدی مانند توسعه فازهاي 6، 7 و 8 به دلیل پراكندگي کاری، در بخش‌های فراساحلی و خشکی وارد شد.
معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ايران با بیان اینکه شرکت نفت و گاز پارس در طول اجرای طرح‌های توسعه پارس جنوبی توانست جایگاه خود را تقویت کند، خاطرنشان کرد: این شرکت در کنار نقش نظارتی و کارفرمایی خود با رعایت انضباط کاری وارد اجرای مگاپروژه‌های پارس جنوبی شد.
وی به ریسک‌پذیری مدیریت شرکت نفت و گاز پارس بر اساس اعتماد فی‌مابین کارفرما و پیمانکار نیز اشاره کرد و تکامل حرفه‌ای به وجود آمده در فعاليت نیروهای ممتاز شرکت‌های توانمند داخلی را موجب جبران نقاط ضعف مراحل اجرایی طرح‌ها دانست.
منوچهری افزود: شرکت نفت و گاز پارس به بلوغی رسیده که نه تنها بر رویه‌های اجرایی پروژه‌ها تسلط دارد، بلکه در راه‌اندازي و بهره‌برداري طولاني‌مدت از بخش‌هاي فراساحلي نيز رقابت‌پذيري و دانش خود را به نمايش گذاشته است.
اين مقام مسئول در شركت ملي نفت ايران سپري شدن مسير تكاملي پيش روي اين شركت را نيازمند برنامه‌ريزي براي اصلاح فرايندها، مطالعه بيشتر در حوزه مهندسي مخزن، بهره‌گيري از تكنولوژي و تجهيزات، تغيير و حركت به سوي تكامل سيستم‌هاي فيزيكي عنوان كرد و گفت: براي حفظ و پايداري توليد در آينده و جلوگيري از افت فشار ميدان بايد از هم‌اينك برنامه‌ريزي كرد.
وي به تلاش وزارت نفت براي بهره‌گيري از تكنولوژي‌هاي برتر در قالب تدوين مدل جديد قراردادهاي نفتي (آي.پي.سي) نيز اشاره كرد و افزود: بايد به اين بحث وارد شويم و در آينده مدل مديريت پروژه، تأمين مالي و نظام اجرايي اين قراردادها را طوري طراحي كنيم كه با استانداردهاي زماني بين‌المللي پيش برويم.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company