1398/01/20
بازدید معاون وزیر نفت از تاسیسات ذخیره‌سازی میعانات گازی پارس جنوبی

بازدید معاون وزیر نفت از تاسیسات ذخیره‌سازی میعانات گازی پارس جنوبی

معاون وزیر نفت به همراه مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از تاسیسات و مخازن ذخیره سازی میعانات گازی پارس جنوبی بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، علیرضا صادق‌آبادی معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و هیات همراه صبح امروز (سه شنبه 20/01/98) همراه با محمد مشکین‌فام مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با حضور در منطقه عسلویه از تاسیسات و مخازن ذخیره‌سازی میعانات گازی پارس جنوبی دیدن کردند.
پس از این بازدید، با تشکیل یک جلسه و ارایه توضیحاتی از سوی مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس و سرپرست این طرح، میزان پیشرفت پروژه در بخش‌های مختلف و آمادگی مخازن برای دریافت و ذخیره میعانات گازی تولید شده از میدان مشترک پارس جنوبی تشریح شد.

در این جلسه که مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس و مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران نیز حضور داشتند، نحوه انتقال پایدار میعانات گازی ذخیره شده در مخازن این طرح به پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بندرعباس مورد بررسی قرار گرفت.
با توجه به بهره‌برداری از فازهای جدید پارس جنوبی و افزایش تولید گاز و فراورده‌های جانبی آن، احداث مخازن ذخیره‌سازی میعانات گازی که از محصولات ارزشمند میدان گازی پارس جنوبی به شمار می‌آید شتاب بیشتری به خود گرفت تا علاوه بر ذخیره مازاد تولیدات میعانات گازی این میدان، خوراک روزانه پالایشگاه ستاره خلیج فارس را که نقش موثری در تولید سوخت بنزین مصرفی کشور دارد، تأمین کند.

گفتنی است، طرح احداث تاسیسات ذخيره‌سازي و اندازه‌گیری ميعانات گازي پارس جنوبی، داراي ٨ مخزن با ظرفيت ذخیره‌سازی هر یک به میزان٥٠٠ هزار بشكه ميعانات گازی است که بر اساس اعلام مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس، 4 مخزن با ظرفیت ذخیره‌سازی در مجموع 2 میلیون بشکه میعانات گازی، ابتدای زمستان سال گذشته به بهره‌برداری رسید.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company