1398/10/07
آخرین سکوی فاز 14 پارس جنوبی بارگیری شد

آخرین سکوی فاز 14 پارس جنوبی بارگیری شد

آخرین عرشه دریایی فاز 14 پارس جنوبی امروز (شنبه، 7 دی 98) به منظور انتقال و نصب در موقعیت مخزنی بلوک مشترک گازی ایران و قطر از یارد شرکت صنعتی دریایی ایران بارگیری شد.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، سرپرست سکوهای C وD طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبی انجام این عملیات را اقدامی مهم در تکمیل بخش فراساحلی طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبی توصیف کرد و گفت: سکوی 14D، چهارمین و آخرین عرشه این طرح با ظرفیت برداشت روزانه 14.2 میلیون مترمکعب گاز (معادل 500 میلیون فوت مکعب) است که با نصب و راه‌اندازی آن، بخش فراساحل فاز 14 به ظرفیت کامل برداشت روزانه 56 میلیون مترمکعب گاز غنی خواهد رسید.

رضا غریبی با اشاره به پیشرفت 98 درصدی ساخت عرشه دریایی 14D در یارد صنعتی دریایی ایران (صدرا) در بوشهر گفت: این سکو 2400 تن وزن دارد و در صورت مساعد بودن شرایط جوی دریا، بلافاصله پس از عملیات مهاربندی، توسط شناور FLB124 به دریا حمل و با جرثقیل HL-5000 در موقعیت خود نصب می‌شود.
وی عملیات ساخت، بارگیری و مهاربندی عرشه اقماری 14D را نتیجه تلاش متخصصان شرکت صدرا و پیمانکاران اجرایی زیرمجموعه با نظارت کامل سیستم‌های کنترل کیفیت و بازرسی کارفرما و شخص ثالث عنوان کرد و افزود: در این سکو 80 کیلومتر کابل‌کشی و 37 هزار اینچ قطر لوله‌کشی انجام و تمامی تجهیزات مکانیکال نصب شده است.
به گفته غریبی، سازه‌های جانبی سکوی دریایی 14D شامل یک پل ارتباطی و یک مشعل به ترتیب با وزن‌های 270 و 110 تن هستند که ساخت آنها در یارد صدرا به اتمام رسیده و به همراه عرشه این طرح به خلیج فارس منتقل می‌شوند.

سرپرست سکوهای C وD طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبی در ادامه با اشاره به اینکه کارشناسان طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبی با برگزاری جلسات روزانه فنی و ایمنی، تطابق کیفیت فعالیت‌های اجرایی با الزامات پروژه، استخراج جبهه‌های باز کاری و ابلاغ به پیمانکار، ارائه مستمر داشبوردهای مدیریتی مبتنی بر واقعیات عینی پروژه و استفاده از درس‌آموخته‌های پروژه‌های پیشین عملکرد پیمانکار را دنبال می‌کنند، گفت: تلاش شده است تا با تأمین و جذب به‌موقع منابع و برقراری انضباط مالی در بودجه‌بندی پروژه، راهبری و ارائه طریق به پیمانکار و نیز با رفع موانع موجود، تحقق سنگ‌نشانه‌های پروژه را تسریع کرده و مسیر دستیابی به تولید زودهنگام و ایمن را هموار سازیم.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company