آمادگی کامل فاز ١٢ پارس جنوبی برای افتتاح رسمی
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: این فاز هم اکنون در بهترین شرایط و اصولی ترین مرحله در زمان افتتاح است و باید زودتر از زمان کنونی به بهره برداری رسمی می رسید.
اجراي نخستين عمليات حفاري در لايه هاي زيرين مخزن گازي پارس جنوبي
عمليات حفاري اكتشافي سازندهاي فراقان، زاكين، سرچاهان – سياهو كه نخستين عمليات گسترده اكتشافي در لايه هاي هيدروكربوري ميادين حوزه خليج فارس محسوب مي شود با همكاري موفقيت آميز متخصصان شركت نفت و گاز پارس و شركتهاي ايراني انجام گرفت .
كليدي ترين پروژه ايراني در مدار راه اندازي قرار گرفت
كليدي ترين پروژه ايراني در مدار راه اندازي قرار گرفت
مديرعامل شركت نفت و گاز پارس با اعلام راه اندازي فاز 12 پارس جنوبي عنوان كرد: بزرگترين طرح توسعه اي و توليد گاز كشور به زودي با حضور رياست محترم جمهوري مورد بهره برداري رسمي ...
تاریخ: 1393/11/29        گروه:  آخرین اخبار   
انجام 450 کیلومتر لوله گذاری در فاز 12 پارس جنوبی
انجام 450 کیلومتر لوله گذاری در فاز 12 پارس جنوبی
مجری فاز 12 پارس جنوبی اعلام کرد: در طرح توسعه این فاز در مجموع 450 کیلومتر لوله گذاری انجام شده است. رسول فلاح نژاد با اعلام این خبر گفت: طولانی تر...
تاریخ: 1393/11/27        گروه:  آخرین اخبار   
بزرگترین پالایشگاه گازی خاورمیانه در فاز ١٢ پارس جنوبی
بزرگترین پالایشگاه گازی خاورمیانه در فاز ١٢ پارس جنوبی
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس وجود بزرگترین پالایشگاه گازی در منطقه خاورمیانه را نقطه بارز پروژه فاز ١٢ پارس جنوبی دانست و گفت: بنده با بیش از چند دهه تجربه در پالایشگاههای گاز...
تاریخ: 1393/11/26        گروه:  آخرین اخبار   
روز:   ماه:   شهر:
تاریخ میلادی: 1 مارس 2015 میلادی
تاریخ قمری: 10 جمادی الاول 1436 قمری
اذان صبح: 06:10:26
طلوع خورشید: 07:35:11
اذان ظهر: 13:16:48
غروب خورشید: 18:58:57
اذان مغرب: 19:16:11
نیمه شب شرعی: 00:31:51
۱ بهمن زادروز فردوسی
۹ بهمن ولادت امام حسن عسکری علیه السلام
۱۰ بهمن جشن سده
۱۱ بهمن وفات حضرت معصومه سلام الله علیها
۱۲ بهمن بازگشت امام خمینی به ایران
۱۹ بهمن روز نیروی هوایی
۲۲ بهمن پیروزی انقلاب اسلامی 
میدان گازی پارس جنوبی

ميدان گازي پارس جنوبي بزرگترين منبع گازي جهان است كه بين ايران و قطر مشترك است و يكي از اصلي‌ترين منابع انرژي كشور به شمار مي‌رود.مساحت اين ميدان ۹۷۰۰ كيلومتر مربع است كه سهم متعلق به ايران ۳۷۰۰ كيلومتر مربع وسعت دارد .
 ذخيره گاز اين بخش از ميدان ١٤ تريليون متر مكعب گاز به همراه ١٨ ميليارد بشكه ميعانات گازي است كه حدود ٧.٥ درصد ، از كل گاز دنيا و نزديك به نيمي از ذخاير گاز كشور را شامل مي‌شود.
هم‌اكنون برنامه‌ريزي‌هاي دقيق و كارشناسانه‌اي به منظور توسعه ۲۴ فاز براي توليد ۷۹۰ ميليون مترمكعب گاز در روز از اين ميدان صورت گرفته است.
     
میدان گازی پارس شمالی

میدان گازی پارس شمالی در 120کیلومتری جنوب شرقی بوشهر در آبهای نیلگون خلیج فارس به عمق 0 تا 30 متر به فاصله 10 -15کیلومتری از ساحل واقع شده است. این میدان که در عمق 4000 متری زیر سطح زمين واقع شده است دارای مساحتی معادل 25 در 20 کیلومتر مربع میباشد و بشکل گنبدی با شیب ملایم کمتر از 20 درجه است.
با توجه به اهمیت توسعه و تولید از میدان مشترک پارس جنوبی ، توسعه و تولید از این میدان تاکنون ، آغاز نشده است.
مطالعه و طرح توسعه جاری میدان در بخش بالا دستي  شامل تولید 3600 میلیون فوت مکعب در روز گاز ترش نم زدایی شده در چهار فاز 900 میلیون فوت  مکعبی جهت تغذیه به کارخانجات تولید LNG بمقدار 20 میلیون تن در سال میباشد.
     
میدان گازی گلشن

در تاریخ 26 دسامبر 2007 قرارداد بیع متقابل برای توسعه میدان گازی گلشن بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت بین المللی نفت و گاز مالزی SKS امضا شد.که مدت قرارداد 66 ماه میباشد. میدان گازی گلشن تقریبا در 65 کیلومتری جنوب غربي ساحل ایران در خلیج فارس قرار گرفته است.
قرارداد توسط هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران در اوائل ژانویه 2008 امضاء شد که این تاریخ زمان نافذ شدن قرارداد میباشد.

     
میدان گازی فردوسی

در تاریخ 26 دسامبر 2007 قرارداد بیع متقابل برای توسعه میدان گازی فردوسی بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت بین المللی نفت و گاز مالزی SKS امضا شد.که مدت قرارداد با احتساب ميدان گازي گلشن 66 ماه میباشد.
میدان گازی فردوسی تقریبا در 30 کیلومتری غرب ميدان گازي گلشن در خليج فارس قرار گرفته است.
قرارداد توسط هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران در اوائل ژانویه 2008 امضاء شد که این تاریخ زمان نافذ شدن قرارداد میباشد.