آخرین اخبار
سومین سکوی فازهای ۲۲ تا۲۴ پارس جنوبی به بهره برداری رسید
قائم مقام فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی از بهره برداری و ارسال گاز تولیدی سومین سکوی این طرح به پالایشگاه خشکی خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، علی اصغر صادقی، ظرفیت برداشت روزانه گاز از سکوی فاز 23 را 500 میلیون فوت مکعب عنوان کرد و گفت: مشعل سکوی 23 پس از تکمیل مراحل هوک آپ و راه اندازی،  با بازشدن و جریان‌دهی به چاه ها روشن شد و این سکو، یکشنب...(ادامه)
1398/10/15
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در پیامی شهادت سپهبد قاسم سلیمانی را تسلیت گفت
متن پیام محمد مشکین فام به این شرح است : مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ ۖ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَىٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ ۖ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا اگرچه فقدان شهید عزیزمان که شخصیتی موثر در جهان اسلام بود جبران‌ناپذیر است، اما این روح فداکاری و از جان گذشتگی ایشان، بطور قطع و یقین در میان...(ادامه)
1398/10/13
لوله‌گذاری دریایی طرح‌های گازی پارس جنوبی پایان یافت
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از تکمیل پروژه‌های لوله‌گذاری دریایی طرح‌های گازی پارس جنوبی خبر داد و گفت: در حال حاضر کل خطوط لوله و اتصالات فازهاي باقيمانده پارس جنوبي نصب شده و امسال به طور کامل به بهره برداری می رسند. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محمد مشکین‌فام با اشاره به اینکه بخش خطوط لوله دریایی در پارس جنوبی شامل خطوط اصلی و میانی ...(ادامه)
1398/10/09
گزارش تصويري / عملیات بارگیری آخرین سکوی فاز 14 پارس جنوبی
آخرین عرشه دریایی فاز 14 پارس جنوبی (شنبه، 7 دی 98) به منظور انتقال و نصب در موقعیت مخزنی بلوک مشترک گازی ایران و قطر از یارد شرکت صنعتی دریایی ایران بارگیری شد. سکوی 14D، چهارمین و آخرین عرشه این طرح با ظرفیت برداشت روزانه 14.2 میلیون مترمکعب گاز (معادل 500 میلیون فوت مکعب) است که با نصب و راه‌اندازی آن، بخش فراساحل فاز 14 به ظرفیت کامل برداشت روزانه 56 میلیون مترم...(ادامه)
1398/10/07
آخرین سکوی فاز 14 پارس جنوبی بارگیری شد
آخرین عرشه دریایی فاز 14 پارس جنوبی امروز (شنبه، 7 دی 98) به منظور انتقال و نصب در موقعیت مخزنی بلوک مشترک گازی ایران و قطر از یارد شرکت صنعتی دریایی ایران بارگیری شد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، سرپرست سکوهای C وD طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبی انجام این عملیات را اقدامی مهم در تکمیل بخش فراساحلی طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبی توصیف کرد و گفت: سکوی 14D، چه...(ادامه)
1398/10/07
برداشت گاز از سومین سکوی فاز 14 پارس جنوبی آغاز شد
با تکمیل عملیات لوله‌گذاری خط لوله بین فازی پالایشگاه فاز 14 به پالایشگاه فاز 12، برداشت گاز از عرشه 14B آغاز و از طریق این خط‌لوله به پالایشگاه نهم پارس جنوبی منتقل شد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، مجری طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبی با اعلام این خبر گفت: سومین عرشه گازی این طرح در حوزه مشترک پارس جنوبی که تیرماه سال جاری در خلیج فارس نصب شده ب...(ادامه)
1398/10/05
ساخت اتاق دود تمرین های آتش نشانان در پالایشگاه فاز13 پارس جنوبی
رئیس ايمني، بهداشت و محيط زيست فاز 13 پارس جنوبی اعلام کرد: به منظور شبیه سازی تمرین های نفرات آتش نشان با شرایط واقعی، نخستین اتاق دود طرح‌هاي گازي منطقه پارس دو (کنگان)، در پالایشگاه فاز ۱۳ پارس جنوبی ساخته شد. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، کوروش عمادی هدف از ساخت این اتاق دود را حفظ و ارتقاء سطح آمادگی عملیاتی آتش‌نشانان، محک زدن آن‌ها در شر...(ادامه)
1398/09/22
ظرفیت مخازن ذخیره سازی میعانات گازی پارس جنوبی به دو میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه رسید
ظرفیت مخازن ذخیره سازی میعانات گازی پارس جنوبی با بهره برداری از پنجمین مخزن این پروژه به دو میلیون و۵۰۰ هزار بشکه رسید. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس این مخزن با قابلیت ذخیره سازی ۵۰۰ هزار بشکه میعانات گازی، پس از دریافت میعانات گازی فرآوری شده در پالایشگاه های پارس جنوبی به بهره برداری رسید.  سال گذشته ۴ مخزن از مجموع ۸ مخزن م...(ادامه)
1398/09/17
تعمیرات اساسی سکوهای گازی پارس جنوبی پایان یافت
رئیس تعمیرات عملیات تولید شرکت نفت و گاز پارس از پایان تعمیرات اساسی 22 سکوی گازی میدان مشترک پارس جنوبی خبر داد و گفت: تعمیرات اساسی سالانه سکوهای دریایی مستقر در خلیج فارس، عرضه پایدار و کافی گاز در فصول مختلف سال بخصوص فصل زمستان را تضمین می‌کند. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، هادی فخرزاده با بیان اینکه گاز طبیعی به عنوان بخش اصلی سبد انرژی کشور ن...(ادامه)
1398/09/11
سازه‌های جانبی دو سکوی فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی نصب شد
قائم‌مقام طرح توسعه فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی از پایان عملیات نصب سازه‌های جانبی سکوهای 23 و 24B پارس جنوبی در بلوک گازی این طرح در پهنه آبی خلیج فارس خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، علی‌اصغر صادقی ضمن اعلام این خبر گفت: عملیات نصب پل‌های ارتباطی به همراه مشعل سکوهای گازی 23 و 24B از دوشنبه هفته گذشته (4 آذر 98) و ...(ادامه)
1398/09/11
پالایشگاه‌های گازی پارس جنوبی به‌هم متصل می‌شوند
به منظور افزایش انعطاف‌پذیری عملیاتی و تولید پایدار گاز، پروژه احداث خطوط لوله گاز ترش بین پالایشگاه‌های پارس جنوبی در محدوده مناطق پارس یک و دو اجرا و فازهای پالایشگاهی پارس جنوبی به یکدیگر متصل می‌شوند. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، هدف از پیشبرد این پروژه استفاده از ظرفیت‌های خالی همه طرح‌های گازی در بازه زمانی تعمیرات سالانه ...(ادامه)
1398/09/09
اقدام‌های اجرایی طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبی تشریح شد
مجری طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبی از تولیدی شدن دو سکوی باقی‌مانده این طرح در ابتدای زمستان سال جاری خبر داد و گفت: با بهره‌برداری از این دو عرشه فراساحلی، اهداف و برنامه برداشت روزانه ۵۶ میلیون مترمکعب گاز غنی از فاز 14 پارس جنوبی به طور کامل محقق می‌شود. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محمدمهدی توسلی‌پور در گفتگویی تفصیلی ضمن تشریح اق...(ادامه)
1398/09/04
ایران در آستانه افزایش برداشت گاز از میدان مشترک پارس جنوبی
عملیات نصب دو سکوی دریایی فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی در روزهای گذشته با دستیابی به رکوردی تازه در فعالیت‌های فراساحلی پارس جنوبی (نصب دو ابرسازه دریایی در سه روز) به پایان رسید، بدین ترتیب با راه‌اندازی و تکمیل ظرفیت این دو سکو ظرف چند هفته آینده و تولیدی شدن سومین عرشه دریایی فاز 14، ایران به رکورد تازه‌ای در برداشت روزانه گاز از مخزن مشترک پارس جنوبی دست می‌یابد. ...(ادامه)
1398/09/02
تکمیل عملیات نصب اسپول‌های دریایی فاز ۱۳ پارس جنوبی
عملیات نصب اسپول‌های دریایی دو سکوی گازی فاز 13 پارس جنوبی به منظور تکمیل زنجیره انتقال گاز ترش از مخزن تا پالایشگاه به اتمام رسید. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، جانشین پروژه خطوط لوله دریایی فاز 13 پارس جنوبی ضمن اعلام این خبر گفت: عملیات نصب اسپول‌های دریایی دو سکوی اصلی و اقماری 13A و 13C پس از 47 روز تلاش شبانه‌روزی با رعایت استاندارده...(ادامه)
1398/09/01
آخرین سکوی فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی با دستیابی به رکوردی جدید نصب شد
سکوی 24B فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی با دستیابی به رکوردی جدید در فعالیت‌های دریایی پارس جنوبی، سه روز پس از نصب سومین عرشه دریایی این طرح نصب شد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، پس از اتمام عملیات نصب سکوی اصلی 23 در سه‌شنبه گذشته، عصر امروز (جمعه، 24 آبان 98) عرشه اقماری 24B نیز توسط شناور HL5000 بر روی جکت خود در مو...(ادامه)
1398/08/24
صفحه 3 از 153اولین    قبلي   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  بعدي   آخرين   
Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company