پنجشنبه, 25 آبان,1391
وزير نفت خط 400 كيلو ولت برق منطقه كنگان را افتتاح كرد

وزير نفت خط 400 كيلو ولت برق منطقه كنگان را افتتاح كرد

با حضور وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در منطقه پارس جنوبی ، خط 400 کیلو ولت دو مداره ارتباطی نیروگاه متمرکز عسلویه به پالایشگاههای مستقر در منطقه کنگان طی مراسمی مورد بهره برداری رسمی قرار گرفت و وی از دست اندرکاران فعال این طرح ملی تقدیر کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، با افتتاح خط ارتباطی نیروگاه متمرکز پارس جنوبی به منطقه کنگان امکان تامین برق مورد نیاز پالایشگاه های فازهای 12، 13 ، 14،19 و 22 تا 24 پارس جنوبی فراهم شد .

مجری طرح توسعه نیروگاهها و خطوط انتقال پارس جنوبی درباره این طرح گفت: این خط انتقال دو مداره بوده که هر مدار آن قابلیت انتقال 1000 مگاوات برق را به منطقه کنگان داراست .

محمد مهدی توسلی پور طول این خط انتقال را 67 کیلومتر اعلام کرد و افزود: هم اکنون با افتتاح این طرح، برق رسانی به پالایشگاه فاز 12 به عنوان بزرگترین طرح توسعه گازی پارس جنوبی محقق شد و مطابق برنامه تمامی انشعابات مربوط به سایر فازهای مستقر در منطقه کنگان (13،14،19،22 تا 24 ) تا پایان سال جاری انجام خواهد شد .

وی با اشاره به کاربرد مضاعف این خط انتقال عنوان کرد: با راه اندازی این خط، امکان انتقال توان الکتریکی حاصل از نیروگاه سیکل ترکیبی در دست احداث منطقه پارس یک( عسلویه) به مصارف مورد نیاز پالایشگاه های منطقه پارس دو و منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس فراهم خواهد شد .

به گفته توسلی پور، تمامی مراحل مربوط به مهندسی، خرید و اجرای این طرح توسط پیمانکاران و سازندگان داخلی صورت گرفته و  مدت زمان اجرای آن  18 ماه بوده است .

در اجرای این خط انتقال، 2550 تن سیم، 6800 تن برج و نیز 12 هزار متر مکعب بتن ریزی صورت گرفته که عمدتا در مناطق سخت کوهستانی به اجرا درآمده است .

با اجرای این طرح جدید، بخش عمده ای از نیازهای پشتیبانی فازهای جدید پارس جنوبی موسوم به فازهای 35 ماهه تامین گردید.

مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران و مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس و نیز نمایندگان شرکتهای پیمانکار و سازنده،  وزیر نفت را در آیین راه اندازی این خط انتقال 400 کیلوولت همراهی نمودند .


بازگشت به آخرین اخبار
  هرگزتسليم نشو؛هر روزمعجزه تازه اي روي ميدهد.جكسون براون  
Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian