پنجشنبه, 09 آذر,1391
بارج 12 هزار تنی از غرق شدن در خلیج فارس نجات یافت

بارج 12 هزار تنی از غرق شدن در خلیج فارس نجات یافت

بارج طوفان زده حمل لوله های زیردریایی با تلاش کارکنان شرکت پایانه های نفتی ایران از غرق شدن در آب های خلیج فارس نجات یافت.

به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی شرکت پایانه های نفتی ایران، مدیر عملیات شرکت پایانه های نفتی ایران با اعلام این مطلب افزود: روز 7 آذر ماه  10 نفر از کارکنان عملیات دریایی شرکت پایانه های نفتی ایران، موفق شدند از غرق شدن یک بارج 12 هزار تنی حمل لوله در آب های خلیج فارس جلوگیری کنند.

محمد کاظم نیکنام افزود: همه کارکنان این بارج هم اکنون در صحت و سلامت به سر می برند؛ ضمن آنکه برای  خروج آب مخازن آن نیز اقدام شده است.

برپایه این گزارش، این بارج که از خرمشهر به مقصد  پارس جنوبی در حرکت بود، گرفتار  طوفان شد و تعادل کشتی به هم خورد و در شرایط غرق شدن قرار گرفت.

خارک جزو معدود پایانه های نفتی دنیاست که قابلیت پهلودهی به بزرگترین کشتی های نفتکش جهان را دارد. خارک توان پهلودهی همزمان 9 نفتکش با ظرفیت های گوناگون را دارد و وجود مخازن ذخیره سازی نفت با ظرفیت های میلیونی این قابلیت را به پایانه خارک داده که روزانه بیش از 10 میلیون بشکه نفت را به مشتریان تحویل دهد. پایانه نفتی خارک پذیرای "VLCC"، کشتی های نفت کش غول پیکر (Very Large Crude Carreir) با ظرفیت 320 هزار تن و "ULCC"، نفتکش های کوه پیکر (Ultra Large Crude Carrier) با ظرفیت 550 هزار تن است.

جزیره خارک (از توابع شهرستان بوشهر)، در حدود ۵۷ کیلومتری شمال غربی بوشهر و ۳۰  کیلومتری بندر ریگ و ۳۵ کیلومتری بندر گناوه واقع است. ۸ کیلومتر طول (شمال- جنوب) و ۴ کیلومترعرض دارد. ارتفاع متوسط آن از سطح دریا حدود ۳ متر و از نظر موقعیت جغرافیایی در ۲۹ درجه و ۱۵ دقیقه عرض شمالی و ۵۰ درجه و ۲۰ دقیقه طول شرقی قرار دارد.بازگشت به آخرين اخبار
  در زندگی ثروت حقیقی مهربانی است ، و بینوایی حقیقی خودخواهی . وینه   
Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian