پنجشنبه, 09 آذر,1391
اوراق سلف نفتي، اعتبار ميدان هاي مشترك را تامين مي كند

اوراق سلف نفتي، اعتبار ميدان هاي مشترك را تامين مي كند

وزير نفت از آغاز عرضه اوراق سلف نفتي در آينده نزديك خبر داد و گفت: شركت ملي نفت ايران پرداخت اصل و سود اين اوراق را تضمين مي كند.


به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي نفت ايران، رستم قاسمي؛ وزير نفت با اشاره به اينكه فروش اوراق سلف نفتي در  آينده اي نزديك انجام مي شود، گفت: با توجه به  شرايط مناسبي كه ايجاد كرده ايم، اميدواريم اين اوراق با استقبال خوب مردم به فروش برسد.

وي با بيان اين كه شركت ملي نفت ايران به عنوان فروشنده اوراق سلف نفتي متعهد است در زمان سررسيد فروش به تعهدهاي خود عمل كند و اين اوراق بايد بازپرداخت شود، افزود: اوراق سلف نفتي تنها براي ميدان هاي مشترك عرضه مي شود.

وزير نفت پيش از اين نيز از صدور مصوبه انتشار اوراق سلف نفتي در دولت خبر داده بود.

اين گزارش حاكي است: بر اساس بند "ر" ماده 1-1 لايحه بودجه سال 91 ، وزارت نفت به وسيله شركت هاي زيرمجموعه، منوط به تعهد و بازپرداخت اصل و سود اوراق مشاركت ارزي، ريالي و يا صكوك نفتي از محل منابع داخلي شركت هاي ياد شده اجازه دارد، با مسئوليت وزير و مديرعامل شركت مربوط و با رعايت قوانين و مقررات در سقف پنج ميليارد دلار اوراق يادشده را به فروش برساند.

فروش اوراق بهادار سلف نفتي به عنوان ابزاري كارآمد و موثر در صنعت نفت تعريف شده و قرار است با اجراي اين روش، سرمايه كلان و جزء افراد حقيقي و حقوقي در اين صنعت به كار گرفته شود.


بازگشت به آخرين اخبار
  ابرها به آسمان تكيه ميكنند ،درختان به زمين و انسانها به مهرباني يكديكر  
Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian