شنبه, 11 آذر,1391
500 میلیارد تومان اوراق مشارکت فلات قاره منتشر می‌شود

500 میلیارد تومان اوراق مشارکت فلات قاره منتشر می‌شود

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران از انتشار 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت ریالی این شرکت در روز دوشنبه 13 آذر ماه خبر داد.

محمود زیرکچیان‌زاده در گفت و گو با خبرنگار شانا تصریح کرد: این شرکت برای سال 91 اجازه انتشار 750 میلیارد تومان اوراق مشارکت ریالی داشته است که برای 500 میلیارد تومان آن مجوز گرفته است.

وی پیشتر نیز به شانا گفته بود که عاملیت انتشار اوراق مشارکت ریالی شرکت نفت فلات قاره ایران با بانک ملت است و منابع حاصل از فروش آن برای اجرای طرح نوسازی و نگهداشت تولید شامل، تعمیرات و بازسازی سکوها و بهره‌برداری چاه‌ها و همچنین طرح پشتیبانی و خدمات شامل دکل‌های حفاری، تکمیل چاه، کارخانه های فرآورش نفت خام، ان‌جی‌ال اختصاص می‌یابد.

زیرکچیان‌زاده خاطرنشان کرده بود: پروژه‌هایی که برای استفاده از منابع حاصل از فروش اوراق مشارکت اختصاص می‌یابد، باید از توجیه فنی، اقتصادی و مالی لازم برخوردار باشند.

به گفته مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران بازپرداخت اصل و سود اوراق مشارکت صنعت نفت از سوی بانک عامل و شرکت ملی نفت تضمین می‌شود.

وی همچنین سود اوراق مشارکت ریالی این شرکت را 20 درصد اعلام و تصریح کرده بود: با مشارکت مردم در اجرای طرح توسعه و تولید از میدان‌های نفتی شرکت نفت فلات قاره ایران، زمینه اعتلای صنعت نفت و ارتقای حاکمیت ملی ایران در خلیج فارس بیشتر می شود و سهم ایران از تولید نفت میدان های مشترک خلیج فارس افزایش خواهد یافت.

  • دریافت اعتبار 180 میلیارد تومانی از ماده 22

زیرکچیان‌زاده همچنین از اعطای اعتبار 180 میلیارد تومانی از محل ماده 22 سرمایه‌گذاری خارج صنعت نفت خبر داد.

وی با بیان اینکه این اعتبار برای طرح‌های استمرار تولید در فلات قاره دریافت می‌شود، تاکید کرد: این کار با محوریت بانک سپه انجام می‌شود و قرار است اعتبار مذکور تا اواسط آذر ماه به این شرکت تخصیص داده شود.

  • عرضه اوراق ارزی در آینده نزدیک

 مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران پیشتر نیز درباره عرضه 500 میلیون دلار اوراق مشارکت ارزی این شرکت گفته بود: مجوزهای فنی، مالی و کاری انتشار اوراق مشارکت ارزی، همچنین مجوز اولیه شرکت ملی نفت برای انتشار آن دریافت شده است.

وی پیش‌بینی کرد که پس از انتشار اوراق ریالی، اوراق مشارکت ارزی این شرکت نیز منتشر شود.


بازگشت به آخرين اخبار
برای کشتیهای بی حرکت موجها تصمیم می گیرند . .   
Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian