شنبه, 11 آذر,1391
لوله گذاری فاز 19 بدون هیچ وقفه ای انجام می شود

لوله گذاری فاز 19 بدون هیچ وقفه ای انجام می شود

قائم مقام شرکت تاسیسات دریایی گفت: با وجود غرق شدن بخشی از لوله‌های فاز19 پارس جنوبی وقفه ای در روند عملیات لوله گذاری این فاز ایجاد نمی شود.

به گزارش شانا، قائم مقام شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران در باره حادثه بارج حامل لوله های فاز ۱۹ پارس جنوبی گفت: روز سه شنبه (7 آذر ۱۳۹۱)  یک یدک کش و بارج حامل لوله های فاز ۱۹ پارس جنوبی، که در مسیر خرمشهر به سمت شناور لوله گذار در حرکت بود، بدلیل شرایط نامساعد جوی تغییر مسیر داده و در جزیره خارک پناه گرفت.

امیرسعید نجفی گفت: این شناور در سمت شرق جزیره خارک پناه گرفته بود، وخیم تر شدن وضعیت جوی سبب نا متعادل شدن بارج شد که با اقدام به موقع یدک کش، بارج از غرق شدن نجات یافت ولی لوله هایی که روی بارج قرار داشتند، به داخل دریا افتادند.

وی افزود: با توجه به این که عمق این محل (محل غرق شدن لوله ها) کمتر از ۲۰ متر است، بازیابی لوله های غرق شده آسان تر است.

آقای نجفی افزود: محل دقیق حادثه ثبت شده است و پس از مساحی وضعیت لوله ها در بستر دریا عملیات خارج کردن لوله های یادشده آغاز خواهد شد.

به گفته وی عملیات لوله گذاری خط سوم پروژه فاز ۱۹ پارس جنوبی تا ۴۵ روز آینده پایان خواهد یافت.

قائم مقام شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران با بیان این که در عملیات نصب لوله های زیر دریایی همواره یک ناوگان متشکل از ۱۴ شناور بطور همزمان در حال انجام عملیات لوله گذاری هستند، گفت: عملیات حمل لوله از خرمشهر به سمت شناور لوله گذار هم اکنون بوسیله۱۰ یدک کش و بارج دیگر در جریان است و این حادثه وقفه ای در روند عملیات لوله گذاری فاز ۱۹ نخواهد داشت.

به گفته نجفی شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران تاکنون بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر لوله گذاری فراساحل در پروژه های پارس جنوبی و دیگر میادین نفت و گاز انجام داده است و با وجود سختی کار در دریا، این پروژه های لوله گذاری با موفقیت انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی وساخت تاسیسات دریایی ایران از ابتدای شروع عملیات لوله گذاری فاز ۱۹، بیش از ۱۱ هزار شاخه لوله به منطقه پارس جنوبی حمل و  بوسیله شناور لوله گذار نصب شده است.


بازگشت به آخرين اخبار
  بهترين راه پيش بيني آينده،ساختن آن است.برايان تريسي  
Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian