شنبه, 11 آذر,1391
بسیج همگانی صنعت نفت برای شتاب اجرای پروژه های پارس جنوبی

بسیج همگانی صنعت نفت برای شتاب اجرای پروژه های پارس جنوبی

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از اجرایی شدن بخشنامه وزیر نفت برای همکاری مدیران و متخصصان شرکت های اصلی وزارت نفت در زمینه نظارت بر امور فنی و مهندسی و تامین کالای فازهای پارس جنوبی خبر داد.

موسی سوری در گفت و گو با خبرنگار شانا با اشاره به سفر روز پنجشنبه (9 آذر) مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و هیئت مدیره شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به عسلویه یادآور شد: در این سفر مدیرعامل و هیئت مدیره شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با بازدید از پروژه های در حال انجام پارس جنوبی، آمادگی خود را برای همکاری در اجرای پرشتاب فازهای باقمیانده پارس جنوبی اعلام کردند.

سوری یادآور شد: مشارکت و همکاری مجموعه متخصصان وزارت نفت در راستای اجرای بخشنامه وزیر نفت که در تاریخ 16 آبان ماه امسال به منظور تشکیل ستاد ویژه راه اندازی طرح های پارس جنوبی ابلاغ شد، اجرایی شده است و در پی آن شرکت های تابعه وزارت نفت برای نظارت فنی و مهندسی و مدیریت کالا، متخصصان خود را به پارس جنوبی اعزام می کنند.

وی افزود: در اولین اقدام پس از ابلاغ بخشنامه یاد شده از سوی وزیر نفت، جمعی از متخصصان شرکت ملی گاز ایران، مشارکت خود در امور نظارت فنی و مهندسی فازهای 15 و 16 پارس جنوبی را آغاز کردند.

سوری ادامه داد: همچنین نمایندگان شرکت ملی صنایع پتروشیمی مذاکرات اولیه خود را جهت هماهنگی ورود به فازهای 17 و 18 پارس جنوبی به منظور نظارت و کمک به راه اندازی این دو فاز مهم انجام داده اند.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران نیز آمادگی خود را برای انجام کارهای نظارتی در فاز 12 پارس جنوبی اعلام کرده است.

سوری تصریح کرد: مدیرعامل و هیئت مدیره شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب نیز در سفر به عسلویه زمینه های لازم برای اعزام متخصصان این شرکت برای انجام فعالیت های تخصصی و نظارت بر امور فنی و مهندسی و تامین کالا فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی را بررسی کردند.

وی تصریح کرد: بسیج همگانی وزارت نفت موجب تحقق شعار و استراتژی شرکت نفت و گاز پارس با عنوان «همه برای پارس جنوبی، پارس جنوبی برای همه» خواهد شد و این مهم با رویکرد بسیج فنی و مهندسی و اجرای بخشنامه وزارتی امکان پذیر است.


بازگشت به آخرين اخبار
  كسي كه به پشتكارخوداعتماد دارد،ارزشي براي شانس قايل نيست.وين داير  
Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian