شنبه, 11 آذر,1391
عرضه اوراق سلف نفتی برای نخستین بار در کشور توسط بانک سپه

عرضه اوراق سلف نفتی برای نخستین بار در کشور توسط بانک سپه

مدیرعامل بانک سپه از عرضه اوراق سلف نفتی توسط نخستین بانک ایرانی و برای اولین بار در کشور خبر داد.

به گزارش شانا، رامین پاشایی فام با تأکید بر اهمیت تاریخی عرضه اوراق سلف نفتی، اظهار داشت: با برنامه‌ریزی انجام شده اوراق سلف نفتی برای اولین بار در بازار سرمایه ایران توسط شرکت ملی نفت ایران منتشر و از طریق شعب منتخب بانک سپه عرضه می شود که به زودی زمان عرضه آن اعلام خواهد شد.

بر پایه اعلام روابط عمومی بانک سپه وی با بیان این که صدور و عرضه اوراق سلف نفتی با هدف ایجاد جذابیت لازم برای سرمایه گذاری از حیث سودآوری و اطمینان ، قابلیت رقابت با سایر اوراق مشابه به لحاظ نقد شوندگی و سود آوری صورت گرفته، تصریح کرد: این اوراق هم راستا با سیاست‌های پولی کشور و مطابق با قوانین و مقررات تهیه و عرضه خواهد شد و معاف از مالیات خواهند بود.

مدیرعامل بانک سپه با بیان اینکه قرارداد سلف یک قرارداد اسلامی است که با استفاده از این روش، مردم می‌توانند در تولید و استخراج نفت سرمایه‌گذاری کنند و سود قابل توجهی نصیب آنها شود، افزود: شرایط مناسبی برای فروش اوراق سلف نفتی برنامه ریزی شده و امیدواریم این اوراق که قابل خرید از سوی مردم و مشتریان با دلار و ریال است، با استقبال خوب آنها به فروش برسد.

پاشایی فام ادامه داد: فروش اوراق سلف نفتی به عنوان ابزاری کارآمد و موثر در صنعت بوده و قرار است با اجرای این روش، سرمایه کلان و جزء افراد حقیقی و حقوقی در این صنعت به کار گرفته شود.

مدیرعامل بانک سپه درخصوص نحوه نقدشوندگی اوراق مذکور قبل از تاریخ سر رسید اظهار داشت: شرکت تامین سرمایه امید به عنوان بازارگردان و بانک سپه، نقدشوندگی گواهی‌های سلف نفتی را قبل از سررسید را تعهد کرده‌اند.

وی تأکید کرد: نرخ سود این اوراق در مقایسه با ابزارهای موجود در بازار نظیر گواهی سپرده، اوراق مشارکت، اوراق صکوک و سپرده‌های بلندت مدت از مزیت نسبی و مطلق بالاتری برخوردار است.


بازگشت به آخرين اخبار
  كسي كه ازسرنوشت خودشكايت كندازناچيزي روح خويش شكايت كرده است.مترلينگ  
Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian