دوشنبه, 13 آذر,1391
دانشگاه صنعت نفت پیشتاز پرورش نیروی انسانی متخصص در خاورمیانه می شود

دانشگاه صنعت نفت پیشتاز پرورش نیروی انسانی متخصص در خاورمیانه می شود

رئیس دانشگاه صنعت نفت گفت: آرمان این دانشگاه، تربیت نیروی انسانی ماهر برای کار در صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی و پیشتازی در منطقه است.

به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعت نفت، غلامرضا راشد با بیان این که دانشگاه صنعت نفت، مجوز پذیرش دانشجو در 52 رشته و در مقاطع مختلف را دارد، تاکید کرد: البته هم اکنون با توجه به نیازهای حال و آتی صنعت نفت، تنها در 18 رشته دانشجو پذیرش می‌کنیم.

وی پذیرش دانشجو در این دانشگاه را براساس اولویت‌بندی وزارت نفت برای استخدام نیروی انسانی خواند و افزود: شورای گسترش آموزش عالی علوم، تحقیقات و فناوری نیز برای پذیرش دانشجو در رشته‌های مختلف مجوز صادر می‌کند.

راشد از راه‌اندازی مقاطع دکتری در تمام رشته‌های تحصیلی این دانشگاه خبر داد و افزود: برای این کار، پیگیر مجوزهای لازم از وزارتخانه‌های علوم و نفت هستیم.

تحصیل 2 هزار و 300 دانشجو در دانشگاه صنعت نفت

راشد با اشاره به چهار دانشکده فعال صنعت نفت در شهرهای آبادان، اهواز، تهران و محمودآباد گفت: حدود 2 هزار و 300 دانشجو در مقاطع و رشته‌های گوناگون در این دانشکده‌ها مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه صنعت نفت با بیان این که از میان کل دانشجویان این دانشگاه، هزار و 100 نفر در دانشکده نفت اهواز درحال تحصیل هستند، یادآور شد: رشته‌های تحصیلی این دانشکده به طورعمده در حوزه صنایع بالادستی نفت است.

به گفته او رشته‌های مهندسی نفت - مخازن، نفت - حفاری، نفت - بهره‌برداری، شیمی، صنایع گاز، مکانیک، برق - کنترل مربوط به مقطع کارشناسی و رشته‌های مهندسی نفت - مخازن هیدروکربوری، نفت - حفاری، نفت - بهره‌برداری، شیمی - فرآوری و انتقال گاز و ابزار دقیق و اتوماسیون مربوط به کارشناسی‌ارشد هستند، ضمن این که رشته‌های مهندسی شیمی - پدیده‌های انتقال و مهندسی نفت نیز در مقطع دکتری دانشجو می‌پذیرند.

ثبت دانشکده نفت آبادان در میراث فرهنگی

راشد دانشکده نفت شهید تندگویان آبادان را از قدیمی‌ترین دانشکده‌های دانشگاه صنعت نفت اعلام کرد و گفت: این دانشکده به علت قدمت تاریخی، نوع معماری و طراحی ویژه‌، از مکان‌های تاریخی کشور و به‌ عنوان میراث فرهنگی ثبت شده است.

وی ادامه داد: این دانشکده دارای رشته‌های مهندسی نفت - اکتشاف، ایمنی - بازرسی فنی، ایمنی - حفاظت فنی، شیمی (پالایش و پتروشیمی) و مهندسی آتش در مقطع کارشناسی و رشته‌های مهندسی نفت - اکتشاف، ایمنی و بازرسی فنی، شیمی - HSE در مقطع کارشناسی‌ارشد است.
راشد اضافه کرد: علاوه‌بر رشته‌های موجود در کارشناسی ارشد، به دنبال راه‌اندازی رشته مهندسی شیمی - جداسازی در این دانشکده هستیم.

تدوین رشته‌های دریایی مورد نیاز صنعت نفت

رئیس دانشگاه صنعت نفت درباره فعالیت‌ های دانشکده نفت تهران نیز گفت: این دانشکده دارای رشته‌های حسابداری، مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی در مقطع کارشناسی است و دانشگاه پیگیر راه‌اندازی رشته‌های جدید مورد نیاز صنعت نفت مانند مدیریت مالی در صنایع نفت و گاز، مدیریت منابع انسانی در صنایع نفت و گاز، حقوق انرژی و اقتصاد در مقطع کارشناسی‌ارشد است.

وی از تدوین رشته‌های دریایی مورد نیاز صنعت نفت در دانشکده علوم‌دریایی محمودآباد خبر داد و گفت: این دانشکده با توجه به توانمندی‌های موجود از جمله کادر هیئت‌علمی، سیمیلاتورهای پیشرفته عرشه و موتورخانه کشتی به‌عنوان یکی از مراکز آموزش دریایی به منظور تربیت و تامین نیروهای متخصص و کارآمد دریانوردی است.

به گفته او این دانشکده با دو رشته مهندسی کشتی - موتور در مقطع کارشناسی و عرشه در مقطع افسر دومی راه‌اندازی شده‌ است.


بازگشت به آخرين اخبار
   امام سجاد(ع): نزدیک‏ترین شما به خداوند، گشاده خوترین شماست.
Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian