دوشنبه, 13 آذر,1391
علم مداري در صنعت نفت، راهبردي كليدي براي اعتلاي اقتصاد كشور است

علم مداري در صنعت نفت، راهبردي كليدي براي اعتلاي اقتصاد كشور است

مديرعامل شركت ملي نفت ايران اظهار كرد: توليد علم براي ايجاد ثروت در حوزه صنعت نفت مي تواند به عنوان راهبردي كليدي در راستاي اعتلاي اقتصادي كشور باشد.

 

احمد قلعه باني در حاشيه هشتصد و نهمين جلسه هيات مديره شركت ملي نفت ايران در گفت و گو با خبرنگار NIOC گفت: هم اكنون برنامه ريزي هاي مدوني به منظور دستيابي به توسعه در صنايع بالادستي نفت و گاز كشور انجام شده است تا مبناي توسعه صنعت نفت در دو محور توليد و استخراج نفت و گاز بر مبناي علم مداري باشد.
قلعه باني با تاكيد بر ضرورت تبديل علم به ثروتي ماندگار در صنعت نفت كشور افزود: هم اكنون شركت ملي نفت ايران توان بالقوه مطلوبي براي كسب ثروت از توان متخصصان كشور در اختيار دارد از اين رو توليد علم براي ايجاد ثروت در حوزه صنعت نفت مي تواند به عنوان راهبردي كليدي در راستاي اعتلاي اقتصادي كشور باشد.
به گفته معاون وزير نفت، حركت در مسير علم محوري ضمن اينكه از اتلاف سرمايه ها و هرزرفت منابع مالي در كشور جلوگيري مي كند، مي تواند صنعت نفت را به مرجع توليد علم و ثروت تبديل كند.
قلعه باني با بيان اينكه نهادينه سازي دانش در حوزه بالادستي، توسعه صنعت نفت در بخش هاي پايين دستي و ميان دستي را هم در پي خواهد داشت افزود: اين علم مداري در نهايت موجب توسعه كمي و كيفي پايدار كشور مي شود.


بازگشت به آخرين اخبار
   نگرش سازنده و قوي، انسان را در دژي مستحكم قرار مي دهد.((جان ماكسول))  
Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian