پنجشنبه, 17 بهمن,1392
پيشرفت هاي جديد در ساخت و راه اندازي سكوهاي فاز 12 و 18 پارس جنوبي

پيشرفت هاي جديد در ساخت و راه اندازي سكوهاي فاز 12 و 18 پارس جنوبي

نشست مشترك مديرعامل شركت نفت و گاز پارس با مديران شركت مهندسي و ساخت تاسيسات دريايي در ارتباط با پيگيري آخرين تحولات مربوط به ساخت و آماده سازي سازه هاي دريايي فازهاي 12 و 18 پارس جنوبي در يارد صنعتي خرمشهر برگزار شد .

 به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس، دراين نشست ويژه آخرين برنامه هاي اجرا شده در خصوص ساخت و راه اندازي سكوهاي دريايي، تجهيزات و متعلقات اين پروژه ها توسط دكتر طاهري مديرعامل شركت تاسيسات دريايي گزارش و روند هاي پيشرفت بخش هاي مورد نظر كارفرما مورد بررسي هاي كارشناسي و فني قرار گرفت.

عرشه فاز 18 پارس جنوبي به وزن 2320 تن، دارای چهار طبقه به مساحت 4 هزار متر مربع است که عمليات تكميل و نصب سازه هاي نهايي آن پس از بارگیری، بر روي شناور حمل در حال انجام است .

اين سکومتشکل از یک جاکت چهار پایه به وزن 2 هزار و 960 تن، عرشه‌ای به وزن 2 هزار و 320 تن و متعلقات شامل یک پل، سه پایه و پایه‌های مشعل همجوار به وزن 900 تن است.

 دكتر طاهري در اين برنامه بازديد گفت: عمده بسته هاي مختلف اين دست از سازه هاي دريايي توسط موسسات بازرسي فني و كيفي بين المللي مورد تست و آزمايش قرار گرفته كه به زودي با با اتمام مراحل نصب ساير بخش هاي باقيمانده، تاييد هاي اجرايي صادر خواهد شد .
ارزيابي روند هاي ساخت سكوي B و C طرح توسعه فاز 12 هم از ديگر برنامه هاي اين نشست و بازديد بود.

مدير عامل شركت نفت و گاز پارس در اين مراسم ضمن مثبت توصيف كردن مراحل اجرايي راه اندازي اين دست از سازه هاي دريايي و مطابقت مطلوب رويه هاي اجرايي با پروتكل هاي مورد نظر كارفرما خواستار تداوم برنامه جديد براي دستيابي به اهداف عملياتي شد.

به گفته شعبانپور تنظيم و پياده سازي سازوكارهاي جديد و نتايج موثري كه از اتخاذ اين رويه به دست آمده است تماما در راستاي اجراي راهبرهاي جديد وزارت نفت مبني بر تسريع در روند هاي ساخت و بهره برداري از طرحهاي گازي ميدان پارس جنوبي و حداكثري سازي ميزان برداشت و توليد گاز از اين مخزن مشترك بوده است .

وي در حاشيه بازديد از يارد خرمشهر در حضور مديران و كاركنان شركت مهندسي و ساخت تاسيسات دريايي و مهندسان ناظر شركت نفت و گاز پارس مستقر در منطقه اروند گفت: خوشبختانه امروزشاهد عزم ملي ديگري از تلاش و تكاپوي ويژه همكارانمان در دهه مبارك فجر هستيم كه اميدواريم اين تلاشها به زودي با راهكارهاي جديد مديريتي حاصل از همكاري گسترده تر ميان بخش هاي كارفرمايي و پيمانكاري به نتايج گسترده تري در تحقق منافع ملي منجر شود .

مهندس دلپريش، مدير برنامه ريزي تلفيقي شركت ملي نفت ايران وعضو هيات مديره شركت نفت و گاز پارس، مهندس شمس، مدير عامل شركت پتروپارس، مهندس عليخاني،جانشيم مديرعامل در توسعه طرحهاي فراساحل،‌ مهندس بويري، مجري فازهاي 17 و 18 و شماري از كارشناسان فني مهندس شعبانپور را در سفر به خرمشهر همراهي كردند .
 
 
 
 
 
 
 


بازگشت به آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian