دوشنبه, 10 آذر,1393
اولين محموله گاز توليدي فاز 16 پارس جنوبي وارد خط لوله سراسري شد

اولين محموله گاز توليدي فاز 16 پارس جنوبي وارد خط لوله سراسري شد


مجري طرح توسعه فازهاي 15 و 16 پارس جنوبي از ارسال اولين محموله گاز شيرين توليدي از سكوي 16 پارس جنوبي به خط لوله سراسري مصرف كشور خبر داد .


به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس، رضا فروزش حجم اين محموله را 7.5 ميليون متر مكعب ذكر كرد و گفت: با دستيابي موفقيت آميز به شرايط پايدار پالايشگاهي، اين ميزان توليد به صورت روزانه در شبكه سراسري مصارف داخلي و تجاري كشور قرار مي گيرد .


وي عنوان كرد: مطابق برنامه ريزي هاي انجام شده و پس از پايدار سازي برداشت گاز از بخش دريا و نيز آماده سازي نهايي فرايند هاي نهايي پالايشگاهي،‌ ميزان توليد گاز شيرين در اولين رديف عملياتي فاز 16 پارس جنوبي به روزانه 10 ميليون متر مكعب خواهد رسيد .


به گفته فروزش،‌ هم اكنون با راه اندازي سه رديف شيرين سازي در پالايشگاه فازهاي 15 و 16 پارس جنوبي توليدي معادل روزانه 23 ميليون متر مكعب گاز محقق شده است كه اين مقدار در كوتاه مدت نيز افزايش خواهد يافت.


اين مقام مسوول در شركت نفت و گاز پارس با اشاره به توليد كنوني اين پروژه گازي افزود : با راه اندازي و در سرويس قرار دادن كامل رديف سوم شيرين سازي، ‌توليد نهايي كوتاه مدت از اين فاز به ميزاني فراتر از 25 ميليون متر مكعب خواهد رسيد كه اين حجم دستيابي به 50 درصد از ظرفيت توليدي اين پروژه و برداشت به موقع گاز از مخزن مشترك را محقق ساخته است .


براساس اين گزارش،‌هم اكنون با راه اندازي سكوي فاز 16 و انتقال توليدات آن به پالايشگاه، توليد ميعانات گازي اين پروژه نيز آغاز شده و در حال انتقال به مخازن ذخيره سازي و سپس ارسال به مقاصد صادراتي است .

 


بازگشت به آخرين اخبار

 

 

Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian