ﺳﻪشنبه, 26 اسفند,1393
فارس: فازهای 15 و 16 پارس جنوبی تا 3 ماه آینده افتتاح می‌شود

فارس: فازهای 15 و 16 پارس جنوبی تا 3 ماه آینده افتتاح می‌شود

ه گزارش خبرگزاری فارس از عسلویه، بیژن نامدارزنگنه پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح فاز 12 پارس جنوبی با تقدیر از تلاش شبانه‌روزی در تکمیل فاز 12 پارس جنوبی اظهار داشت: تکمیل این فاز با عزم جهادی تمام کارکنان و مدیران و متخصصان محقق شد و وزرای نفت دولت قبل نیز نقش مهمی در بهره‌برداری از این فاز داشته‌اند.
وی افزود: این فاز بزرگ و مهم و استراتژیک در شرایط سخت تحریم به بهره‌برداری رسیده و این مهم برگ زرینی در تاریخ صنعت نفت خواهد بود.
وزیر نفت خاطرنشان کرد: برای تکمیل تمام فازهای پارس جنوبی برنامه‌ریزی و طراحی داریم و بر اساس برنامه زمان‌بندی شده به سمت موفقیت و آبادانی حرکت می‌کنیم.
نامدارزنگنه با اشاره به تلاش برای تکمیل تمام فازهای در دست اجرا تصریح کرد: بر اساس برآوردهای صورت گرفته، برای تکمیل و بهره‌برداری از همه طرح‌های پارس جنوبی ٢٠ میلیارد دلار سرمایه نیاز است.
این مسئول در ارتباط با نحوه تامین منابع مالی مورد نیاز این پروژه‌ها نیز گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، بخشی از این منابع مالی در شورای اقتصاد تصویب و هم‌اکنون ابلاغ شده و بخشی از آن نیز قرار است از صندوق توسعه ملی، منابع داخلی شرکت ملی نفت ایران و صرفه جویی حاصل از مصرف فرآورده‌های نفتی که به دلیل افزایش تولید گاز حاصل می‌شود، تامین شود.
وزیر نفت از افتتاح فازهای 15 و 16 پارس جنوبی تا 3 ماه آینده خبر داد و اذعان داشت: با توجه به پیشرفت‌های صورت گرفته، برآورد می‌کنیم فازهای 15 و 16 تا پایان خردادماه سال آینده تکمیل شوند.
نامدارزنگنه در ارتباط با وضعیت فازهای 17 و 18 نیز عنوان کرد: هم‌اکنون بخشی از این فاز در مرحله تولید است و این فازها نیز تا پایان شهریورماه سال 94 به طور کامل در مدار تولید قرار می‌گیرند.
وی در پایان متذکر شد: لازم است از تمام دست‌اندرکاران و فعالان فاز 12 پارس جنوبی تقدیر کنیم.
 


بازگشت به آخرين اخبار

 

 

Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian