شنبه, 04 دی,1395
پست فوق توزیع برق رسانی به فازهاي منطقه پارس دو، سال آينده به بهره برداری می رسد

پست فوق توزیع برق رسانی به فازهاي منطقه پارس دو، سال آينده به بهره برداری می رسد

مجري طرح هاي نيروگاهي و خطوط انتقال نيرو شركت نفت و گاز پارس گفت: پست فوق توزیع برق رسانی به فازهای پالایشگاهی منطقه دو پارس جنوبی شهریورماه سال 96 به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس، محمد مهدي توسلي پور با اشاره به احداث پست برق ٤٠٠ به ١٣٢ كيلوولت منطقه پارس دو، از پيشرفت فيزيكي ٤٨ درصدي عمليات اجرايي اين پروژه خبر داد و افزود: برق مورد نياز ٥ پالايشگاه گازي و آبگير اين منطقه از طريق اين پست توزيع خواهد شد.

توسلي پور تصریح کرد: باتوجه به اینکه پست هاي درون پالايشگاهي با قابليت دريافت و تبدیل برق ١٣٢ كيلوولت به 33 كيلوولت براي مصارف داخلي طراحي شده، لازم است برق ٤٠٠ كيلوولت از طريق اين پست به سطح ولتاژ ١٣٢ كيلوولت تبديل شده و به پالايشگاه ها منتقل شود.

مجري طرح هاي نيروگاهي و خطوط انتقال نيرو شركت نفت و گاز پارس به تکمیل مراحل ساخت تجهیزات G.I.S با ولتاژهای 132و400 کیلوولت به عنوان مهمترين تجهيز مورد نياز در ساخت اين پست توسط شركت سازنده آن اشاره کرد و افزود: با ورود و نصب اين تجهيز، پيشرفت ساخت پست ذكر شده در آینده نزدیک به حدود٨٠ درصد خواهد رسيد.

وي با اشاره به اينكه اين پست در زميني به مساحت ٧ هكتار در حال اجراست گفت: پيش بيني مي شود اين پروژه در شهريور ماه سال آينده به بهره برداري رسيده و گام مهمي در مسير تامين برق پایدار مورد نياز پالايشگاه هاي واقع در منطقه پارس دو برداشته شود.

توسلي پور گفت: در شرايط فعلي برق مورد نياز طرح هاي درحال راه اندازي منطقه پارس دو ، با انشعابات موقتی که توسط طرح های نیروگاهی ایجاد شده از طریق خط 400کیلوولت ارتباطی منطقه پارس1 به پارس2 و با تغذیه ولتاژ ١٣٢ كيلوولت از محل نيروگاه متمرکز پارس1 تامين مي شود.
آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian