یکشنبه, 27 فروردین,1396
افتتاح رسمي طرح‌هاي توسعه پارس جنوبي توسط رئيس جمهوري

افتتاح رسمي طرح‌هاي توسعه پارس جنوبي توسط رئيس جمهوري

رئيس جمهوري كه براي افتتاح طرح‌هاي توسعه پارس جنوبي به عسلويه سفر كرده است پس از بازديد از پالايشگاه‌هاي فازهاي 17-18 و 20-21 پارس جنوبي با حضور در سالن مراسم افتتاحيه، بصورت رسمي بهره برداري از اين طرح هاي توسعه را اعلام كرد

به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس؛ رئيس جمهوري در آيين بزرگترين افتتاح تاريخ صنعت نفت كشور با اشاره به بي نظير بودن اين حجم سرمايه گذاري در صنعت كشور امروز را روز پرافتخاري براي مديريت صنعتي كشور و عزت بيشتر ايرانيان به دست مديران ، طراحان و جوانان ايراني دانست .

روحانی با اشاره به چهارمین سفر خود در دولت یازدهم به منطقه پارس جنوبی بیان کرد: هر بار با افتخار بیشتری به مهندسین، کارگران و مدیران عزیز کشور که موجب عزت و سربلندي ملت ايران هستند نگاه کردم و هر بار که به اینجا آمدم شاهد یک قدم بلند در توسعه و پیشرفت کشور بودم.
رئیس جمهور بزرگترین هدف ایرانیان را پیشرفت کشور خواند و خاطرنشان کرد: بزرگترین هدف ما آن است که ایران را به نقطه اوجی برسانیم که همه ایرانیان در تاریخ در انتظار آن بودند.

وي با اشاره به اینکه شروع به کار یک سکو، یک پالایشگاه یا یک فاز به معنای آن است که ماه‌ها در گرما و سرما و در روزهای سخت، همه صنعتگران پرتلاش در دریا و زمین کوشیدند و فداکاری کردند، گفت: امروز ما نتيجه اين تلاش شبانه‌روزي را مشاهده می کنیم.

رئیس دولت یازدهم همچنین در بخش دیگری از سخنانش گفت: آن روز که دیدم اقتصاددانان کشور ما توانستند تورم 45 درصدی را تک رقمی کنند آن روز روز افتخار، نه برای دولت نه برای اقتصاددانان بلکه برای ملت ایران بود و آن روز که ما شاهد بودیم رشد کشور ما بعد از 12 سال انتظار برای اولین بار از هشت درصد عبور کرد روز افتخار ما ایرانیان بود و آن روز که ما توانستیم در برابر شش قدرت بزرگ دنیا حق ملت ایران را به کرسی بنشانیم و بعد از دعای شب بیست و سوم قدر ، ملت ایران فردایش پیروزی بزرگي را در سایه دعای مردم، رهبری رهبر عظیم الشان ما و فداکاری و قدرت دیپلماسی مشاهده كرد، روز افتخار ما ایرانیان بود.

روحانی تأکید کرد: امروز نیز یک افتخار دیگر به آن روزها افزوده شده. امروز روز تحقق اقتصاد مقاومتی ایران در صنعت نفت کشورمان است. تلاشگران صنعت نفت برای ما روزهای پرافتخاری را آفریدند. آن وقتی که در چند ماه توانستند ميزان صادرات نفت خام و میعانات گازی را به دو برابر افزایش دهند و آن روزی که مدیران و وزیر نفت ما در اوپک توانستند حق غصب شده چند ساله ملت ایران را باز پس بگیرند و ما توانستیم این حق مان را بگیریم که تولید نفت خود را در بازار جهانی همزمان با کاهش دیگر تولیدکنندگان نفت به مرز قبل از تحریم برسانیم و در نتيجه امروز به‌عنوان يك روز ماندگار در صنعت نفت و گاز کشورمان است كه بطور همزمان پنج فاز پارس جنوبي که یک فاز هم معادل دو فاز است را افتتاح كرده و به بهره برداری می رسانیم و همزمان با آن بهره برداری از لایه نفتی پارس جنوبی را هم شروع می کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه ایران قدرتمند ما در یک روز سرمایه گذاری بیش از بیست میلیارد دلاري را در این منطقه افتتاح و بهره برداری می کند، از این روز به‌عنوان یک روز به یاد ماندنی برای تاریخ صنعت نفت کشور نام برد

رئیس جمهور کشورمان با اشاره به اینکه امروز در یک میدان مشترک داریم از همسایه مان که از همین میدان استفاده و بهره برداری می کند از میزان بهره برداری او سبقت می جوییم افزود: در آغاز این دولت تولید ما، دویست و چهل میلیون مترمکعب در روز بوده و امروز در دولت یازدهم بعد از سه سال و نیم تولید ما و ظرفیت ما 575 میلیون مترمکعب افزایش یافته است، یعنی بیش از 4/2 برابر از آغاز دولت تا امروز به معنای آن است که ما اگر با هم باشیم و وحدت داشته باشیم می توانیم، اگر دست به دست هم بدهیم می توانیم عزت، پیشرفت، آرامش و موفقیت دوباره، اقتصاد دانش بنیان و حرکت به سمت قله های پیشرفت را دوباره به دست آوریم در صورتی که همه دست به دست هم دهیم و به دنبال مسائل جزئی و پیش پا افتاده نرویم.

وی در خصوص مردم بوشهر نیز گفت: باید بیشترین استفاده از مشاغلی که ایجاد می شود را مردم بومی این استان و مردم منطقه استفاده کنند. من در اینجا به صراحت به وزیر محترم نفت می گویم که ما خواهان توسعه پایدار هستیم. باید سلامت هوا، سلامت زمین، سلامت آبهای دریا و محیط زیست به عنوان اولین اولویت ما در پیشرفت های صنعتی در سراسر کشور باشد.
رئیس جمهور روحانی در پایان این روز پرافتخار را به کارکنان صنعت نفت و استان بوشهر تبریک گفت.

آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian