ﺳﻪشنبه, 29 فروردین,1396
پیام ظریف به مناسبت افتتاح فازهای جدید پارس جنوبی

پیام ظریف به مناسبت افتتاح فازهای جدید پارس جنوبی

وزیر امور خارجه افتتاح فازهای جدید پارس جنوبی را نمود عزت ملی و موفقیت در پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست.

محمد جواد ظریف که (یکشنبه، ٢٧ فروردین‎ماه) برای افتتاح هشت مگاپروژه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی به همراه دکتر حسن روحانی به عسلویه سفر کرده بود، در پست اینستاگرامی خود پس از افتتاح فازهای ١٧ و ١٨، ١٩ و ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی نوشت: افتتاح افتخار آفرین چند فاز پارس جنوبی ازسوی جناب آقای دکتر روحانی که تولید گاز کشور را از این میدان مشترک پس از سال‎ها عقب ماندگی، معادل تولید همسایه جنوبی ساخت، نمود عزت ملی و موفقیت در پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

وی در پایان به مدیران مهندسان، کارگران و کارمندان غیور صنعت نفت درود گفت.

در سفر یک روزه رئیس جمهوری به پایتخت انرژی کشور افزون بر افتتاح چهار طرح پتروشیمی، فازهای ١٧، ١٨، ١٩، ٢٠و٢١ و طرح توسعه لایه نفتی پارس جنوبی در مجموع با ارزش ٢٠ میلیارد دلار سرمایه به بهره‌برداری رسید.

با افتتاح فازهای جدید پارس جنوبی، مقدار برداشت گاز ایران از میدان مشترک پارس جنوبی به ٥٧٥ میلیون مترمکعب در روز رسید و با کشور قطر برابر شد.

در سفر یک روزه رئیس جمهوری به عسلویه محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت، فخرالدین دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری و محمد نهاوندیان، رئیس دفتر رئیس جمهوری همراهی کردند.آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian