1396/04/12
فاز 11 پارس جنوبی در طول20 سال 80 میلیارد دلار به درآمد کشور اضافه مي‌كند

فاز 11 پارس جنوبی در طول20 سال 80 میلیارد دلار به درآمد کشور اضافه مي‌كند

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از کسب درآمد 80 میلیارد دلاری در طول بیست سال طرح توسعه و بهره برداری از فاز 11 پارس جنوبی خبر داد.
به گزارش شرکت نفت و گاز پارس، علی کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در مراسم امضای قرارداد بین المللی توسعه بخش فراساحل فاز 11 پارس جنوبی که امروز در ساختمان کوشک وزارت نفت برگزار شد، گفت: این نخستین بار است که قراردادی در مدل جدید قراردادهای نفتی در سطح بین المللی و در بخش فراساحل به امضا می رسد.
وی با اشاره به اینکه مذاکرات بسیار فشرده ای در بخش های مالی، سرمایه گذاری و حقوقی در این مدت انجام شد تا این قرارداد به سرانجام برسد، افزود: روش اجرایی این قرارداد با توافقنامه اصولی شروع شد و در یک سال گذشته فرصتی فراهم شد تا شرکت توتال به طور همزمان بتواند اسناد مناقصه این قرارداد را آماده کند، بنابراین زمان را از دست ندادیم.
به گفته کاردر، با اجرای این طرح برآورد می شود در طول 20 سال دوره قرارداد، 335 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی و غنی و ترش از این میدان مشترک تولید شود که از این مقدار، می توان حدود 290 میلیون بشکه میعانات گازی، 14 میلیون تن گاز مایع، 12 میلیون تن اتان و 2 میلیون تن گوگرد به همراه 315 میلیارد متر مکعب گاز سبک شیرین تولید شود.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company