شنبه, 24 تیر,1396
پالایشگاه فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی به شبکه سراسری انتقال گاز متصل شد

پالایشگاه فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی به شبکه سراسری انتقال گاز متصل شد

در ادامه فعاليت جبهه های کاری و راه اندازي تدريجي واحدهاي جانبی و فرايندي بخش خشكي طرح توسعه فازهای 22، 23 و 24 پارس جنوبی ، عملیات اتصال خط خروجي پالایشگاه این طرح به شبکه سراسری انتقال گاز ، تکمیل شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس فرهاد ایزدجو مجری طرح توسعه فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی با اشاره به راه اندازی واحد هوای ابزار دقيق و بویلرهای بخش یوتیلیی ، اعلام کرد: سایر سرویس های پشتيباني پالایشگاه ، تا شهريورماه امسال به طور کامل راه اندازی می شوند.
ایزدجو پیشرفت پالایشگاه فازهای 22تا 24 پارس جنوبی را 89 درصد اعلام کرد و درباره زمان اولین مرحله بهره برداری از این فازها گفت: در صورت تخصيص گاز ترش از فازهای 6 ،7 و 8 ، مطابق برنامه زمانبندي امکان عملیات شیرین سازی گاز در ردیف اول شیرین سازی پالایشگاه این فازها ، از آذر ماه امسال فراهم خواهد شد.
به گفته این مجری طرح، اتصال پالایشگاه فازهای 22 تا 24 به خط گاز ترش (آیگت 5) انجام شده و عملیات تکمیلی اتصال این خط هم تا اواخرمردادماه، به پایان می رسد.
ایزدجو همچنین از تکمیل خط خروجي اتصال پالایشگاه این فازها به شبکه سراسری انتقال گاز خبر داد و گفت: تا پیش از دریافت گاز از حوزه مخزنی این فاز، امکان عملیات شیرین سازی و تزریق به خط سراسری با دریافت گاز ترش از آیگت 5، محقق خواهد شد.
پیش از اين مجری طرح توسعه فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی از تکمیل عملیات حفاری در موقعیت سه سکو از مجموع چهار سکوی این فازها خبرداده و گفته بود: با دریافت لوله های CRA از شرکت ملی نفت ایران تا مهرماه امسال، عملیات نصب این لوله ها در هر چهار سکو آغاز شده و پس از آن عملیات تکمیلی چاه ها در مدت شش ماه پایانی سال انجام می شود.
وی با اشاره به فعال شدن تمامی نواحی پالاشگاه و حضور پیمانکاران در مسیرهای راه اندازی اولیه(FTP) اظهار کرد: در حال حاضر حدود 7000 نیروی کار در این فاز ها مشغول به کارهستند که نسبت به سال گذشته 2000 نفر افزایش یافته است.
طرح توسعه فازهای ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی با هدف تولید روزانه ٥٦,٦ میلیون مترمکعب گاز ترش، ٧٥ هزار بشکه میعانات گازی، ٤٠٠ تن گوگرد، دو هزار و ٨٧٠ تن ال پی جی و دو هزار و ٧٤٠ تن اتان در حال انجام است.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian