ﺳﻪشنبه, 31 مرداد,1396
ساخت نخستین واحد شیرین سازی میعانات گازی، در فازهای 2و3 پارس جنوبی آغاز شد

ساخت نخستین واحد شیرین سازی  میعانات گازی، در فازهای 2و3 پارس جنوبی آغاز شد

عملیات اجرایی پروژه" احداث واحد مرکاپتان زدایی میعانات گازی (DMC)" در پالایشگاه دوم فازهای 2 و3 پارس جنوبی آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس ، به منظور جداسازی ترکیبات گوگردی ترش و آلاینده از میعانات گازی تولیدی فازهای 2و 3 پارس جنوبی ، قرارداد این پروژه از سوی شرکت ملی نفت ایران به پژوهشگاه صنعت نفت و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (گروه شهید رجایی) واگذار شده است.
سیروس پیکار مدیر پروژه ( DMC) در شرکت نفت و گاز پارس، هدف از اجرای این پروژه را شیرین سازی میعانات گازی پالایشگاه های پارس جنوبی عنوان کرد و افزود: این واحد برای نخستین بار در پارس جنوبی و به منظور کاهش اثرات خوردگی ترکیبات مضر موجود بر تاسیسات پالایشگاهی، ارتقا و بهبود كيفيت ميعانات گازى و افزایش ارزش افزوده این فراورده طراحی و اجرا می شود.
بر اساس پیش بینی صورت گرفته از سوی شرکت ملی نفت ایران پس از ساخت، راه اندازی و بهره برداری از این واحد در فازهای 2و3 پارس جنوبی و حصول اطمینان از انطباق نتایج حاصل شده با اهداف مورد نظر، در مورد ادامه این پروژه در فازهای 4و5 و 9و 10 تصمیم گیری خواهد شد.
مدیر پروژه ( DMC) در شرکت نفت و گاز پارس اعلام کرد : بر اساس برنامه زمانبدی پیش بینی شده، مدت زمان اجرای این پروژه 10 ماه در نظر گرفته شده و تاكنون پیمانکار حدود 50 درصد از تجهیزات مورد نیاز را تامین کرده است. به گفته پیکار ویژگی منحصر به فرداین پروژه آن است که در مجاورت واحدهاى در حال بهره برداری پالایشگاه فازهاى ٣و٢ و ضمن رعایت دستورالعمل ها و ضوابط خاص اجرا می شود.
این مقام مسئول افزود: در قالب این پروژه برای نخستین بار سیستم تصفیه خانه به منظور تصفيه پساب های حاوی ترکیبات کاستیکی و قلیایی ناشی از فعالیت های این واحد و بخشی از پساب های تولیدی پالایشگاه احداث شده و پساب تصفيه شده مطابق با استاندارد های روز زیست محیطی قابلیت استفاده مجدد خواهند داشت.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian