چهارشنبه, 29 آذر,1396
پيام تبريك مهندس مشكين فام به مناسبت يكم ديماه سالروز تاسيس شركت نفت و گاز پارس

پيام تبريك مهندس مشكين فام به مناسبت يكم ديماه سالروز تاسيس شركت نفت و گاز پارس

در آغاز ورود به بیستمین سال از تاسيس شركت نفت و گاز پارس، مفتخریم نزدیک به دو دهه تلاش تمدن ساز متخصصان کشور عزیزمان در بزرگ ترین میدان گازی جهان را گرامی بداریم.

شرکت نفت و گاز پارس، پس از گذار از نوزدهمین سال تاسیس خود، اکنون با تکیه بر ظرفیت های داخلی و در پیوند با فنون روزآمد جهانی، گنجینه ای غنی از تجربیات ارزشمند و مهارت های ممتاز را در قامت متخصصانی کارآمد فراهم آورده است.

حاصل این تلاش و هوشمندی ایرانی از دو دهه گذشته تاکنون، به ثمر نشستن 18 فاز درقالب 10 طرح توسعه گازی ، بهره برداری از 25 سکوی تولیدی ، اجرای هزاران کیلومتر خطوط لوله در دریا و خشکی ، حفر صدها چاه تولیدی ، ساخت چندین مجموعه پالایشگاهی و دستیابی به ظرفیت تولید 570 میلیون متر مکعب گاز از میدان پارس جنوبی بوده است؛ تلاشی درخشان که در ادامه با تکمیل و راه اندازی سه طرح دیگر درحال توسعه این میدان تا پایان سال 97، دستیابی به رقم تولید بیش از 700 میلیون متر مکعبی گاز را محقق می سازد.

روی دیگر این دستاوردها، گشوده شدن فصلی جدید در برداشت از لایه نفتی پارس جنوبی است؛ طرحی که با ظرفیت تولید 25 هزار بشکه نفت در روزآغاز و طي سال جاری و همزمان با سه پروژه بزرگ گازی افتتاح گرديد تا ضمن تحقق تولید در این بخش از میدان با برخورداری از توانمندی شرکت های داخلی و برنامه ريزي جهت مشارکت قطب های جهانی صنعت فراساحل ، هدف گذاری توسعه و تکمیل آن در رئوس اقدامات عملی قرار گیرد.

افزون براین، اجرایی شدن قرارداد طرح توسعه فاز 11 پارس جنوبی شامل طرح سكوهاي تقويت فشار جهت افزايش برداشت گاز از مخزن با مشارکت کنسرسیوم بین المللی به عنوان یکی از کلیدی ترین قراردادهای صنعت نفت ايران در یک دهه گذشته و امضای تفاهمنامه های متعدد در سایر بخش های این صنعت از جمله در حوزه محیط زیست، از دیگر برنامه های مهم شرکت نفت و گاز پارس در پیشبرد اهداف تعیین شده در این حوزه گازی بوده است.

بار دیگر، ضمن گرامیداشت نوزدهمین سال تاسیس و همراهی غرورآفرین این شرکت با اهداف صنعت نفت و هموارسازی مسیر پرتلاطم توسعه و تولید در پارس جنوبی ، تلاش مداوم کارکنان شریف این شرکت از سال های گذشته تاکنون و همچنین همکاری و مشارکت تمام فعالان این عرصه را سپاس می گویم و برای همکارانم، سلامتی و عزت روزافزون در خدمت به ایران عزیزمان را آرزومندم.

محمد مشکین فامآخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian