ﺳﻪشنبه, 04 اردیبهشت,1397
نخستين سكوي فازهاي ٢٤-٢٢ پارس جنوبي آماده نصب مي‌شود

نخستين سكوي فازهاي ٢٤-٢٢ پارس جنوبي آماده نصب مي‌شود

نخستين سكوي طرح توسعه فازهاي 22-24 پارس جنوبي در نيمه دوم ارديبهشت، آماده نصب در موقعيت مخزني خود مي‌شود.
به گزارش روابط‌عمومي شركت نفت و گاز پارس، فرهاد ايزدجو، مجري طرح توسعه فازهاي 22-24 پارس جنوبي با اشاره به عمليات بارگيري سكوي 22 در اسفندماه سال گذشته از يارد شركت صنعتي دريايي ايران (صدرا) گفت: عمليات مهاربندي سكوي 22 با پيشرفت بيش از 99 درصد رو به اتمام است و در نيمه دوم ارديبهشت براي نصب در موقعيت خود راهي آب‌هاي خليج فارس مي‌شود.
وی با اشاره به ساخت سه سكوي دريايي ديگر اين فاز در شركت صنايع دريايي ايران افزود: در حال حاضر سكوي 24A از پيشرفت 94.3 درصدي برخوردار است و در نوبت دوم بارگيري و نصب قرار دارد.
فرهاد ايزدجو پيشرفت ساخت دو سكوي ديگر 23 و 24B طرح توسعه فازهاي 22-24 پارس جنوبي را به ترتيب 91 و 82.65 درصد اعلام كرد و افزود: در مجموع ساخت سكوهاي دريايي اين فاز به پيشرفت 86.18 درصدي رسيده است.
بر اساس اين گزارش، عمليات انتقال عرشه ٢٢ طرح توسعه فاز هاي ٢٤-٢٢ پارس جنوبی ١٧اسفندماه سال گذشته از یارد شركت صنعتی دريايي ايران (صدرا) آغاز شد و عمليات مهاربندي آن هم‌اكنون مراحل پاياني را پشت سر مي‌گذارد.
با بهره‌برداري از نخستين سكوي دريايي طرح توسعه فاز هاي ٢٤-٢٢ پارس جنوبي، روزانه ١٤ميليون مترمكعب گاز غني از مخزن پارس جنوبي استخراج مي‌شود كه پس از انتقال به پالايشگاه اين فاز و انجام عمليات شيرين‌سازي به شبكه سراسري گاز منتقل خواهد شد.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian