ﺳﻪشنبه, 24 مهر,1397
تيپ‌فلر سکوهای فازهای 9 و10 پارس جنوبی با موفقیت تعویض شد

تيپ‌فلر سکوهای فازهای 9 و10 پارس جنوبی با موفقیت تعویض شد

در عملیاتی فشرده و تحت تدابیر دقیق مهندسان ایرانی، عملیات حساس تعویض تیپ‌فلر های فشار بالا و فشار پایین دو سکوی تولیدی فازهای 9 و10 پارس جنوبی با موفقیت به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، عملیات ساخت و تعویض تيپ‌فلر های فشار بالا ( HP) و فشار پایین (LP) در هر دو سکوی 10 و 11 فازهای 9 و 10 پارس جنوبی با بهره گیری از دانش مهندسی معکوس توسط مهندسان ایرانی بومی سازی شده است.
جانشین رئیس تعمیرات عملیات تولید شرکت نفت و گاز پارس با بیان اینکه تعویض تيپ‌فلر های HP و LP هر یک از این دو سکو در ارتفاع حدود 90 متری از سطح دریا صورت گرفته گفت: این عملیات در دوره تعمیرات سالیانه این دو سکو انجام شده و برای تعویض تيپ‌فلر های هر سکو با استفاده از کرین بارج، حدود 10 ساعت کاری، زمان صرف شده است.
مهدی طیبی با اشاره به اینکه ساخت و نصب این تيپ‌فلر ها باهمکاری واحدهای تعمیرات و بازرسی فنی شرکت نفت و گاز پارس و شرکت سازنده بطور کامل بومی سازی شده ، افزود: خوشبختانه در زمینه ساخت تجهیزات و قطعات یدکی مورد نیاز، اقدامات خوبی با مشارکت سازندگان ایرانی انجام شده و تلاش می کنیم از طریق انتقال دانش فنی و ایجاد پیوند با شرکت های دانش بنیان گام مهمی در زمینه تقویت سازندگان ایرانی برداریم.
محمدرضا نوبخت رئیس عملیات تولید ناحیه دو شرکت نفت و گاز پارس نیز در جریان نصب سازه های فوق با اشاره به اینکه تيپ‌فلر این سکوها به دلیل آسیبهای مکانیکی ناشی از خوردگی و فرسودگی طی ۹ سال اخیر تعویض شده، گفت: عملیات مذکور با رعایت کلیه نکات ایمنی و با حداکثر سرعت در بازه زمانی شرایط مساعد دریا و همزمان با اورهال دو سکو انجام شده است.
به گفته نوبخت، این عملیات بدلیل حساسیت بالای کار در ارتفاع، با لحاظ نمودن فاکتورهایی چون سرعت باد، ارتفاع موج،جریان های swell دریا و بدون هیچ گونه حادثه ای در کمترین زمان ممکن صورت گرفت.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian