یکشنبه, 18 آذر,1397
سومین ردیف شیرین سازی پالایشگاه فازهاي ٢٤-٢٢ پارس جنوبی به بهره برداری رسید

سومین ردیف شیرین سازی پالایشگاه فازهاي ٢٤-٢٢ پارس جنوبی به بهره برداری رسید

سومین ردیف شیرین سازی پالایشگاه فازهاي ٢٤-٢٢ پارس جنوبی پس از پایان مراحل پیش راه اندازی و راه اندازی، در مدار بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، مجری طرح توسعه فازهای٢٤-٢٢ پارس جنوبی با اعلام این خبر گفت: این ردیف شیرین سازی که هم اکنون با تولید ٨ میلیون مترمکعب گاز شیرین از فازهای ٦، ٧ و ٨ در مدار بهره برداری قرار دارد، با رسیدن به ظرفیت کامل تولید، روزانه ٥٠٠ میلیون فوت مکعب (معادل ١٤.٢ میلیون مترمکعب) گاز ترش را فراورش و پس از شیرین سازی به شبکه سراسری انتقال گاز تزریق خواهد کرد.
هم اکنون ردیف های اول و دوم شیرین سازی گاز پالایشگاه فاز هاي ٢٤-٢٢ با دریافت گاز ترش فازهای ٦، ٧ و ٨ در مدار تولید قرار دارند که پس از راه اندازی دو سکوی ٢٢ و A ٢٤، دریافت گاز ترش از دو سکوی اصلی و اقماری این طرح تا بهمن ماه سال جاري آغاز خواهد شد.
فرهاد ایزدجو افزود: با بهره برداری کامل از این واحد پالایشی، امکان شیرین سازی روزانه ١.٥ میلیارد فوت مکعب گاز ترش از سه ردیف شیرین سازی پالایشگاه فازهاي ٢٤-٢٢ پارس جنوبی فراهم می شود.
وی پیش بینی کرد آخرین ردیف شیرین سازی این پالایشگاه نیز تا بهمن ماه سال جاری به بهره برداری برسد.
طرح توسعه فاز هاي ٢٤-٢٢ پارس جنوبی برای تولید ۵۶ میلیون متر مکعب گاز ترش از میدان مشترک و تولید روزانه ۵۰ میلیون متر مکعب گاز متان، ۲۹۰۰ تن گاز مایع(LPG)، ۲۷۵۰ تن اتان، ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی و ۴۰۰ تن گوگرد طراحی شده است. این پروژه از سوی کنسرسیومی متشکل از شرکت صنعتي دريايي ايران (صدرا) و شركت پتروسينا آريا در حال اجرا است.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian