چهارشنبه, 28 آذر,1397
پيام مديرعامل شركت نفت و گاز پارس به مناسبت بيستمين سالروز تاسيس

پيام مديرعامل شركت نفت و گاز پارس به مناسبت بيستمين سالروز تاسيس

به نام خداوند بخشنده و مهربان

به هر گوشه از پهنه كشور عزيزمان ايران كه مي نگريم آثار ماندگار دانايي و توانايي فرزندان اين مرز و بوم در سراسر آن به چشم مي خورد؛ صنعت نفت يكي از همين نشان هاي ماندگاري است كه به راستي با تبلور باورهاي ميهني، پشتوانه اي محكم در مسير خلق دستاوردهاي ملي بوده است .

در ميان دهها و صدها طرح و پروژه پراهميت در سبد فعاليت هاي صنايع نفت و گاز، "منطقه پارس جنوبي" در قامت مهمترين كانون توليد انرژي انرژي، نمونه اي از تلاش و هم افزايي همگاني خدمتگزاراني است كه به واقع از خود گنجينه اي از اراده هاي پايدار ايراني بر پهنه خليج هميشه فارس به نمايش درآورده اند.

اين عرصه فراتر از دو دهه است كه به راه شكوهمند خود ادامه مي دهد؛ شركت نفت و گاز پارس به مدد تداوم همراهي ها و به پشتوانه كوشش هاي وصف ناپذير فعالان اين عرصه موفق شده است در مسيري پرفراز و نشيب اما برانگيخته از شور انگيزه و تلاش، به اهداف عالي صنعت نفت كشور جامه عمل بپوشاند.

به واقع امروز، پارس جنوبي بازتاب تبادل همكاري با شركت هاي بين المللي با رويكرد انتقال دانش و فناوري در دهه اول و متعاقبا حمايت از تبلور تجربيات شركتهاي ايراني در طول يك دهه اخير است كه توانسته نشانه هاي موفقي از پيشرفت در اين ميدان مشترك را همگام با بومي سازي فازهاي گازي متعدد اين حوزه در عصر مواجهه با محدوديت هاي بين المللي به منصه ظهور رساند .

اينك صنعت نفت به خود مي بالد كه با همت بلند ارزش آفرينان و خادمان گرانبار توسعه، شرايطي مهيا گرديده كه عمده عمليات اجرايي پروژه هاي پالايشگاهي و فراساحلي پارس جنوبي بومي سازي شده و بسياري از شركتهاي ايراني در نتيجه تدبير و حمايت هاي نظام مند و اصولي كارفرماي پارس جنوبي در زمينه ساخت كالا و تجهيزات و اجراي مگاپروژه ها به توانمندي حرفه اي و رقابت پذير دست يافته اند .

دستيابي به مديريت ساخت پالايشگاهها ارمغاني بي نظير بود و در اين راه اراده و توانايي تمامي بخش هاي دولتي و خصوصي صنايع نفت و گاز در توسعه ميدان پارس جنوبي نماد عيني از يك حماسه اقتصادي بر جاي نهاده كه طي يك روند چند ساله با ممارست جمعي و تجميع توان ملي در كوران تحريم ها پديد آمده است .

اتمام عمليات ساخت و راه اندازي 7 رديف تصفيه گاز و نيز نصب 6 سكوي دريايي و همچنين راه اندازي دو سكوي فراساحلي طرح فاز 14 ( 14A و 14B ) ره آورد طلايي مردان پارس جنوبي طي يكسال گذشته بوده كه همزمان با اجراي ساير برنامه هاي تكميلي و پشتيباني صنعتي، زمينه افزايش توليد تجمعي 1382 ميليارد متر مكعب گاز را براي عرضه به مصرف كنندگان داخلي و تقويت بنيان هاي صادراتي فراهم نموده است.

حال آن روياي باور نكردني دو دهه پيش به حقيقتي ماندگار تبديل شده به گونه اي كه منطقه پارس جنوبي ترجماني از دستيابي به مدلي منطبق بر استانداردهاي جهاني اما همسو با هنجارها و سطح توانمندي هاي محيط داخلي است كه بايد بيش از پيش به اهميت اين افتخارات بزرگ آگاه و قدردان اين حركت باشكوه باشيم.

اينك كه با كوله باري از تجربه و تدبير، بيستمين سال تاسيس شركت معظم نفت و گاز پارس را با افتخار گرامي ميداريم، لازم مي دانم علاوه برتبريك اين مناسبت خجسته و ارج نهادن به تمامي خدمتگزاران ، براي همگي شما كاركنان عزيز براي تداوم اين راه ماندگار، آرزوي توفيق و سربلندي نمايم.

اميد است با همكاري هم، افزون تر از پيش منشاء كوشش براي آباداني ايران باشيم .

محمد مشكين فامآخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian