یکشنبه, 16 دی,1397
دومین سکوی فازهای ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی بارگیری شد

دومین سکوی فازهای ٢٢ تا ٢٤  پارس جنوبی بارگیری شد

دومین سکوی فازهای ٢٢ تا ٢٤ پارس‌جنوبی بارگیری و آماده انتقال به موقعیت خود در خليج فارس شد.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، سکوی 24A، نخستین سکوی اقماری طرح توسعه فازهای ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی است که با وزنی معادل ٢٣٠٠ تن پس از پایان عملیات ساخت، پیش‌راه‌اندازی و بخشی از راه‌اندازی در یارد شرکت صنعتی دریایی ایران، با روش push pull بر روی شناور FLB124 بارگیری شد.
فرهاد ایزدجو مجری فازهای ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی درباره مشخصات فنی سکوی 24A پارس جنوبی گفت: در این سکو حدود ٣١ هزار اینچ - قطر عملیات لوله‌کشی، بالغ بر ٩٠ كيلومتر کابل‌کشی برق و ابزار دقیق و ٣٠٧٧ متر عملیات تیوبینگ انجام شده است. ضمن اینکه این سکو دارای ٥٨ دستگاه تجهیزات مکانیکی و فرایندی اصلی است و در مراحل ساخت آن نیز بیش از یک میلیون و ٨٠٧ هزار نفر ساعت کار اجرایی صورت گرفته است.
به گفته ایزدجو پس از ترک دكل حفاری از موقعیت 24A در دریا، مراحل حمل و نصب این سازه ٢٣٠٠ تنی توسط شناور نصاب HL 5000 انجام خواهد شد.
وی پیش‌بینی کرد این سکو تا پایان بهمن‌ماه به بهره‌برداری برسد.
مجری فازهای ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی با اشاره به اینکه كليه مراحل مهندسی، ساخت، نصب و راه‌اندازی سکوی 24A، از سوی متخصصان ایرانی انجام شده و بخش عمده‌ای از کالاها و تجهیزات مورد نیاز این سازه از منابع تولیدکننده داخلی سفارش‌گذاری و تامین شده است، عنوان کرد: با نصب و بهره‌برداری از این سکو، روزانه ٥٠٠ میلیون فوت‌مکعب گاز شیرین (١٤.٢ میلیون متر مکعب) معادل نيمی از یک فاز استاندارد گازی پارس جنوبی به توان تولید گاز کشور افزوده می‌شود.

بر اساس این گزارش، طرح توسعه فازهای ٢٤-٢٢ پارس جنوبی برای تولید ۵۶ میلیون مترمکعب گاز ترش از میدان مشترک و تولید روزانه ۵۰ میلیون مترمکعب گاز متان، ۲۹۰۰ تن گاز مایع (ال پي جي)، ۲۷۵٠تن اتان، ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی و ۴۰۰ تن گوگرد طراحی شده است.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian