1398/08/14
نشتی خط لوله فاز ۱۶ مهار شد؛علت حادثه در دست بررسی است

نشتی خط لوله فاز ۱۶ مهار شد؛علت حادثه در دست بررسی است

معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به وقوع حادثه نشتی در بخشی از خط لوله فاز ۱۶ پارس جنوبی گفت این حادثه با بستن خروجی های سکو بطور کامل مهار شده و علت حادثه درحال بررسی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس امروز (سه شنبه، ۱۴آبان ماه)، خط لوله فاز ۱۶ دچار نشتی شد که با انجام اقدامات کنترلی بر روی سکو، نشتی این خط لوله به طور کامل مهار شد.

یحیی رشیدی تصریح کرد: این خط لوله در دی ماه سال ۹۷ دچار پارگی  و بلافاصله اقدام برای علت یابی و برنامه ریزی تعمیر آن آغاز شد و در نهایت ۲۳ مهرماه تعمیر خط پایان یافت.

وی افزود: این خط با دبی برنامه ریزی شده از تاریخ ۵ آبان امسال با فشار نرمال در سرویس قرار گرفت و امروز  مجددا در فاصله حدود دو کیلومتری از محل حادثه قبلی دچار نشتی شد.

رشیدی با بیان اینکه علت حادثه نشتی بعد از بررسی لوله در کف دریا مشخص و برنامه تعمیر احتمالی آن ارایه خواهد شد، افزود: درحال حاضر خروجی های سکو بسته شده و با افت کامل فشار گاز، نشتی بطور کامل مهار شده است.

معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس گفت: فردا (چهارشنبه، ۱۵ آبان ماه) با اعزام تیم های غواصی به محل، میزان خسارت مشخص و براساس آن برنامه تعمیر ارایه می شود.آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil And Gas Company