جمعه, 18 بهمن,1398
سازه‌های جانبی آخرین سکوی فاز ۱۴ پارس جنوبی نصب شد

سازه‌های جانبی آخرین سکوی فاز ۱۴ پارس جنوبی نصب شد

مجری طرح توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی از پایان عملیات نصب سازه‌های جانبی عرشه اقماری 14D در بلوک گازی این طرح در آبهای خلیج فارس خبر داد.

به گزارش شرکت نفت و گاز پارس، محمدمهدی توسلی‌پور گفت: عملیات نصب پل ارتباطی به همراه مشعل سکوی گازی 14D از شامگاه جمعه توسط شناور نصاب SEA PAD آغاز شد و صبح امروز (شنبه، ۱۹ بهمن‌ماه ۹۸) به پایان رسید.

وی مجموع وزن سازه‌های مذکور را که در یارد شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) در بوشهر ساخته شده‌اند، بیش از 350 تن اعلام کرد و افزود: پل ارتباطی و مشعل این سکو به ترتیب بیش از 241 و 109 تن وزن دارند که پیش از این جهت نصب در موقعیت مخزنی سکوی 14D راهی میدان مشترک گازی با قطر شده بودند.

مجری طرح توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی گفت: با اتمام عملیات نصب سازه‌های جانبی و شروع عملیات هوک‌آپ و راه‌اندازی این سکو که در فاصله ۱۰۵ کیلومتری ساحل کنگان قرار دارد، ۱۴.۲ میلیون مترمکعب (معادل ۵۰۰ میلیون فوت مکعب) در روز به تولیدات گازی میدان مشترک پارس جنوبی افزوده می‌شود.

توسلی‌پور با اشاره به اینکه با بهره‌برداری از سکوی اقماری 14D، توسعه بخش فراساحل فاز ۱۴ پارس جنوبی به پایان می‌رسد، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده این سکو تا پایان سال جاری در مدار تولید قرار خواهد گرفت.

بر اساس این گزارش، هم‌اکنون در بخش فراساحل فاز ۱۴ پارس جنوبی، سه سکوی 14A، 14B و 14C در مجموع با ظرفیت برداشت 42 میلیون مترمکعب گاز به همراه دو رشته خطوط لوله 32 اینچ اصلی و یک خط لوله درون میدانی در مدار بهره‌برداری قرار دارند.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian