یکشنبه, 20 بهمن,1398
آخرین سکوی فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی آماده برداشت گاز شد

آخرین سکوی فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی آماده برداشت گاز شد

همزمان با روشن شدن مشعل آخرین سکوی گازی فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی، سکوی ۲۴B آماده برداشت و ارسال گاز به پالایشگاه خشکی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، عبدالله مهرابی رئیس بخش فراساحل فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی از روش شدن فلر آخرین سکوی این طرح گازی در میدان پارس جنوبی خبر داد و گفت مشعل سکوی ۲۴B عصر امروز (یکشنبه، ۲۰ بهمن ماه) با باز شدن چاه شماره ۴ روشن و این سکو آماده ارسال متوالی گاز به پالایشگاه خشکی فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی شد.

مهرابی با بیان اینکه فعالیت های گروه راه اندازی برای برداشت گاز غنی از مخزن به پایان رسیده وآمادگی کامل برای ارسال گاز این سکو به خشکی فراهم شده، افزود: برداشت گاز از سکوی اقماری ۲۴B به پالایشگاه خشکی نیازمند وقفه کوتاه مدت در عملیات تولید از سکوی اصلی ۲۳ است که بدلیل نیاز به تداوم تولید گاز در روزهای پیش رو باتوجه به برودت هوا در کشور، برداشت گاز از سکوی ۲۴B به روزهای آتی موکول شده و در شرایط افزایش نسبی دما و عدم نیاز به ارسال حداکثری گاز به شبکه مصرف، این برنامه محقق خواهد شد.

وی تصریح کرد: با عملیاتی شدن آخرین سکوی فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی در روزهای آینده ، بخش فراساحل این طرح بطور کامل در مدار تولید قرار گرفته و ظرفیت تولید گاز در این طرح به ۵۶ میلیون متر مکعب در روز می رسد.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian