یکشنبه, 11 اسفند,1398
برداشت گاز غنی از آخرین سکوی فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی آغاز شد

برداشت گاز غنی از آخرین سکوی فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی آغاز شد

قائم مقام فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی از برداشت و ارسال گاز آخرین سکوی فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی به پالایشگاه خشکی این طرح خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، علی اصغر صادقی با اشاره به ظرفیت برداشت روزانه ۱۴.۲ میلیون متر مکعب گاز از سکوی 24B، گفت: با بهره برداری از این سکو، ظرفیت برداشت گاز غنی از بخش فراساحل فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی به 56 میلیون متر مکعب در روز معادل میزان تعیین شده اسمی در این طرح رسید.

صادقی با بیان اینکه سکوی ۲۴B، پیش از این ( ۲۱ بهمن ماه)، پس از باز شدن چاه ها عملیاتی شده و بطور کامل در شرایط برداشت گاز غنی قرار داشت، تصریح کرد: باتوجه به اینکه آغاز تولید از سکوی 24B، نیازمند توقف توليد كوتاه مدت سكوي اصلي٢٣ بود، نسبت به نرمال سازی مسیر گاز از سکوی فرعی24B اقدام شد و این سکوی اقماری امروز (یکشنبه، ۱۱ اسفند ماه) به بهره برداری رسید.

وی افزود : با عملیاتی شدن آخرین سکوی گازی فازهای 22 تا24 ، کل زنجیره تولید این طرح در بخش فراساحل و پالایشگاه خشکی تکمیل شد.

صادقی با اشاره به اینکه پالایشگاه فازهای 22 تا 24 اکنون درحال دریافت گاز ترش از 4 سکوی تولیدی به وسیله دو رشته خط لوله 32 اینچ مرتبط با سکوهای اصلی است، گفت: به این ترتیب مجموعه های فرایندی پالایشگاه، از توان شیرین سازی روزانه بیش از ۵۰ میلیون متر مکعب گاز، 75 هزار بشکه میعانات گازی، 400 تن گوگرد و سالانه یک میلیون تن اتان و یک میلیون تن گاز مایع(LPG) برخوردار هستند.آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian