چهارشنبه, 21 اسفند,1398
سازه‌های جانبی سومین سکوی فاز 13 پارس جنوبی نصب شد

سازه‌های جانبی سومین سکوی فاز 13 پارس جنوبی نصب شد

مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی از پایان عملیات نصب سازه‌های جانبی عرشه اصلی 13A در بلوک گازی این طرح در آبهای خلیج فارس خبر داد.

به گزارش شرکت نفت و گاز پارس، پیام معتمد گفت: عملیات نصب پل ارتباطی به همراه مشعل سکوی گازی 13A از شامگاه سه‌شنبه، ۲۰ اسفند توسط شناور نصاب SEA PAD آغاز شد و ساعاتی قبل به پایان رسید.
وی مجموع وزن سازه‌های مذکور را که در یارد شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) در بوشهر ساخته شده‌اند، بیش از 350 تن اعلام کرد و افزود: پل ارتباطی و مشعل این سکو به ترتیب بیش از 241 و 109 تن وزن دارند که پیش از این به همراه پل ارتباطی و مشعل سکوی اقماری 13C با اوزان مشابه به‌طور همزمان جهت نصب در موقعیت‌های مخزنی A و C راهی بلوک گازی طرح توسعه فاز ۱۳ در میدان مشترک گازی با قطر شدند.
به گفته معتمد، با نصب متعلقات مربوط به سومین سکوی طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی، شناور حامل، جهت نصب متعلقات سکوی آخر عازم موقعیت C در میدان مشترک خواهد شد.
مجری طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی گفت: با اتمام عملیات نصب سازه‌های جانبی و شروع عملیات هوک‌آپ و راه‌اندازی سکو 13A که در فاصله ۱۰۵ کیلومتری ساحل کنگان قرار دارد، ۱۴.۲ میلیون مترمکعب (معادل ۵۰۰ میلیون فوت مکعب) در روز به تولیدات گازی میدان مشترک پارس جنوبی افزوده می‌شود.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه ضمن بهره‌برداری از سکوی 13C، کارهای جزئی باقی‌مانده در سکوی 13A یز تکمیل و این سکو نیز به مدار تولید وارد می‌شود افزود: با راه‌اندازی این دو سکو بخش فراساحل فاز 13 پارس جنوبی پایان می‌یابد.
بر اساس این گزارش، هم‌اکنون در بخش فراساحل فاز 13 پارس جنوبی، دو سکوی 13B و 13D در مجموع با ظرفیت برداشت 28 میلیون مترمکعب گاز به همراه دو رشته خطوط لوله 32 اینچ اصلی و یک خط لوله درون میدانی در مدار بهره‌برداری قرار دارند.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian