یکشنبه, 25 اسفند,1398
پیام نوروزی مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس به مناسبت آغاز سال 1399

پیام نوروزی مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس به مناسبت آغاز سال 1399

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در آستانه سال نو، با صدور پیامی فرارسیدن سال 1399 را به کارکنان این شرکت تبریک گفت.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، در متن پیام محمد مشکین‌فام آمده است:

«طلیعه نوروز، فرصتی ناب برای نو شدن، حیات دوباره و رستاخیز سبز طبیعت است که مردمان امروز بیش از همیشه به آن نیاز دارند تا با شروعی برگرفته از عزم و اراده ملی برای مقابله با بحران‌ها، قدم در فصل شکوفایی، بالندگی و اعتدال طبیعت بگذارند.

پس از یک سال تلاش و سخت‌كوشی، روزهای واپسین سال کهنه را در حالی سپری کرده و با دلی پرامید به استقبال بهار سال 1399 می‌رویم که به رغم اوج‌گیری فشار تحریم‌های ظالمانه، در آزمون تاریخی مقابله با تهدیدها و نمایش توانمندی‌های خود در اداره مستقل و بهینه میدان گازی پارس جنوبی در خطه آبی خلیج همیشه فارس، سربلند بیرون آمده‌ایم و به برگ‌های پایانی کتاب توسعه این گنجینه ملی نزدیک می‌شویم.

ارمغان شرکت نفت و گاز پارس در طول بیش از دو دهه فعالیت خود در بزرگ‌ترین میدان گازی جهان، برای مردمان نیک‌نهاد و پاک‌آیین سرزمین‌مان، گرما و روشنی بوده است. آنچه به عملکرد جهادگونه این عرصه اعتباری دوچندان می‌بخشد، تلاش بی‌وقفه نخبگان صنعت نفت و گاز و کارکنان سختکوش و غیور این شرکت برای تأمین، حفظ و تقویت امنیت انرژی کشور است که با دستیابی به رکوردهای تازه، تولید روزانه نزدیک به 700 میلیون مترمکعب گاز طبیعی از پارس جنوبی را محقق كرده تا علاوه بر تأمین مصارف خانگی هم‌میهنان عزیزمان و ارتقای شاخص‌های رضایت و رفاه عمومی در جامعه، چرخ کارخانجات صنعتی و نیروگاه‌ها با مصرف سوختی پاک و ارزان به گردش درآمده و رونق اقتصادی کشور را رقم بزند.

شرکت نفت و گاز پارس با استعانت از خداوند و با تکیه بر عزم راستین سربازان خستگی‌ناپذیر صنعت نفت و گاز کشور، در سال 1398 با برنامه‌ریزی دقیق در راستای افزایش سهم گاز در سبد انرژی کشور و تحقق اهداف عالیه دولت، به دستاوردهای بزرگی از جمله افزایش ظرفیت برداشت گاز به میزان روزانه 84 میلیون مترمکعب به واسطه نصب و راه‌اندازی سکوهای گازی باقی‌مانده در طرح‌های توسعه‌ای دست يافته است. همچنين، پايش، تعميرات اساسي و بهره‌برداري ايمن از سكوهاي پارس جنوبي، بازسازی و راه‌اندازی مجدد سکوی حادثه‌دیده SPD9 ، امضای قرارداد توسعه میدان گازی بلال، آغاز مجدد تكميل چاه‌هاي فاز اول طرح توسعه ميدان گازي كيش، پایان لوله‌گذاری دریایی طرح‌های پارس جنوبي، افزایش پلکانی ظرفیت ذخيره‌سازي مخازن میعانات گازی پارس جنوبی به چهار میلیون بشکه، افزایش ضریب بازیافت گاز و طول دوره توليد پایدار از فاز٤ ميدان و... محقق شده است.

اين دستاوردهاي بزرگ میسر نشده است مگر با تلاش كاركنان بخش‌هاي ستادي و عملياتي شركت نفت و گاز پارس و همچنين پيمانكاران طرح‌هاي در حال توسعه که وظایف‌شان را به نحو احسن به سرانجام رساندند.

تحقق برنامه‌هاي تكليفي وزارت نفت و شركت ملي نفت ايران در راستاي تامين پايدار بيش از 75 درصد گاز كشور از ميدان گازي پارس جنوبي مديون تلاش‌هاي شبانه‌روزي همكاران خدوم معاونت عمليات و پشتيباني بوده كه موجب شده برگ زرين ديگري از عملكرد شركت نفت و گاز پارس را رقم بزند. بدين‌وسيله، بار ديگر سپاس و قدرداني خود را از اين همكاران عزيز ابراز مي‌نمايم.

با ياري خداوند و همت راسخ شما عزیزان، در سال جديد نیز در کنار فعالیت‌های عملیاتی تولید گاز، بخش‌هاي باقی‌مانده از فعالیت‌های توسعه‌ای پارس جنوبي را دنبال خواهیم کرد و در راستاي تحقق آرمان‌های نظام مقدس جمهوري اسلامي و نيز اعتلای جایگاه صنعت نفت و گاز کشور قدم برخواهيم داشت.»آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian