یکشنبه, 19 مرداد,1399
طول دوره تولید پایدار از سکوی شماره ۸ پارس جنوبی افزایش یافت

طول دوره تولید پایدار از سکوی شماره ۸ پارس جنوبی افزایش یافت

مدير مهندسي نفت و گاز شرکت نفت و گاز پارس از پايان عمليات اسيدكاري گسترده چاه‌هاي سكوي شماره 8 ميدان پارس جنوبي و افزایش دوره توليد پايدار اين سكو به ميزان دو سال خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس ، علي اكبر ماجد با اشاره به فعالیت های در دست انجام به منظور دستیابی به اهداف برنامه نگهداشت توليد از ميدان گازي پارس جنوبي، گفت: عمليات اجرايي مشبك كاري لايه K1 در يك حلقه چاه و اسيدكاري گسترده 6 حلقه از چاه‌هاي سکوی SPD8، دهم مردادماه امسال به پايان رسيد و با اجراي موفقيت‌آميز این عمليات، دوره توليد پايدار از این سكو به ميزان دو سال افزايش يافت.

ماجد با بیان اینکه عملیات اسیدکاری موقعیت این سکو در دومرحله از نیمه دوم سال ۹۸ و نیمه نخست امسال به مدت ۵ ماه پیگیری و اجرا شد، گفت: این عملیات، از سوی مديريت مهندسي نفت و گاز با همكاري معاونت عمليات و پشتيباني شركت نفت و گاز پارس و با استفاده از خدمات پيمانكاران توانمند داخلي به پایان رسید .
وی افزود: باتوجه به نتايج به دست آمده از عمليات اسيدكاري در چاه هاي حفره باز، برنامه ريزي لازم جهت انجام عمليات مشابه در برخي از چاه هاي دو سکوی دیگر فازهای ۶تا ۸ پارس جنوبی انجام خواهد شد.
گفتنی است، عمليات مشبك كاري لايه K1 و اسيدكاري گسترده 12 حلقه چاه در سكوي توليدي فاز 4 پارس جنوبي نیز پیش از این در حد فاصل اسفندماه سال 1397 تا مرداد ماه سال 1398 با موفقیت تکمیل و دوره توليد پايدار از سكوي SPD5 به مدت 24 ماه افزایش یافته بود.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian