دوشنبه, 01 دی,1399
پيام مديرعامل به مناسبت يكم ديماه؛ سالروز تاسيس شركت نفت و گاز پارس

پيام مديرعامل به مناسبت يكم ديماه؛ سالروز تاسيس شركت نفت و گاز پارس

فرا رسیدن بیست و دومین سالروز تاسیس شرکت نفت و گاز پارس را به یکایک همکاران گرامی، کوشندگان راه آبادانی ایران بزرگ و عزیزمان، صميمانه تبریک عرض مي‌کنم.

در طول بیش از دو دهه نقش‌آفرینی موثر در حوزه‌هاي توسعه و تولید ميدان پارس جنوبی، کارکنان این شرکت در راستاي تحقق اهداف و چشم‌اندازهای ترسیم شده نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران که همانا اعتلای نام این مرز و بوم است، قدم برداشته و در کنار سایر فعالان این عرصه از جمله مشاورين، پیمانکاران و سازندگان داخلی و ارائه‌دهندگان خدمات برای خلق ارزش در بزرگ‌ترین میدان گازی جهان همواره کوشیده‌اند تا با گذر از مسیری پرفراز و نشیب، ثمره این تلاش‌ها در هیات 12 مجتمع عظیم پالایشگاهی و 36 سکوی توليدي، پیشکش ملت شریف ایران شود.

هم‌اکنون، اجراي دو طرح شاخص باقی‌مانده توسعه ميدان پارس جنوبی مطابق برنامه‌های مصوب در حال پيگيري است. از یک سو انتظار می‌رود مشعل پالایشگاه فاز 14 برای ورود به زنجیره تولید، روشن شده و در پی آن تاسيسات توليد سرویس‌های جانبی و متعاقباً واحدهای فرآورشی این پالایشگاه یکی پس از دیگری راه‌اندازی و عملياتي شود و از سوی دیگر پس از نصب جکت نخستین سکوی فاز 11 در خردادماه سال جاري، عملیات حفاری پنج حلقه چاه موقعیت این بلوک در خلیج فارس طي سال آينده انجام و اولين توليد از اين موقعيت مهم و استراتژيك نيز محقق گردد.

در ماه گذشته نیز پروژه راهبردی احداث مخازن ذخیره‌سازی و ایستگاه‌های اندازه‌گیری میعانات گازی پارس جنوبی با ظرفیت 4 میلیون بشکه و برخورداری از سهم 40 درصدی در تولید بنزین کشور، توسط رياست محترم جمهور افتتاح و به مرحله بهره‌برداری رسید.

دستیابی به این مهم، خاتمه راه‌اندازي پروژه‌های پارس جنوبی در سال جاری نخواهد بود. در ادامه نیز به منظور ارزش‌آفرینی و رونق هر چه بیشتر در سبد محصولات تولیدی پالایشگاه‌های منطقه پارس 2، یک پست اسکله بارگیری و صادرات گاز مایع و یک پست اسکله مکانیزه صادرات گوگرد در بندرخدماتي و صادراتی تمبک راه‌اندازی خواهد شد.

در رابطه با طرح‌های توسعه‌اي جدید محول شده به شرکت نفت و گاز پارس، افزون بر آغاز فعالیت در میدان گازی بلال، قرارداد میدان مشترک فرزاد نیز تا پایان امسال منعقد می‌شود. همچنین اجرا و راه‌اندازي مسير زودهنگام طرح پایانه جاسک به عنوان بخش کلیدی خط لوله راهبردی گوره به جاسک در دستور كار قرار گرفته كه با فعال شدن جبهه‌های کاری از دی‌ماه سال گذشته، تا پایان سال جاري به مرحله بهره‌برداری خواهد رسيد.

در حوزه عملیات تولید نیز با تلاش همه‌جانبه همکاران عزیز توانستیم ضمن حفظ تولید ایمن و پایدار گاز در راستاي تحقق برنامه‌های برداشت تکلیفی وزارت نفت، با انجام موفقيت‌آميز تعمیرات سالانه و پایش خطوط لوله دریایی، مقدمات برداشت حداکثری گاز در فصل زمستان را نيز فراهم کنیم.

ماحصل این تلاش‌ها كه عمدتاً مبتني بر مشاركت متخصصان داخلي است، استمرار توليد و افزایش ظرفیت‌های عملیاتی برداشت گاز و به تبع آن احراز سهم 75 درصدی در زمينه تولید و تامین گاز مصرفی کشور بوده که البته همگي مرهون الطاف الهی و تلاش شبانه‌روزي كاركنان گرانقدر مي‌باشد.

در پایان، ضمن آرزوی سلامتی برای همه خدمتگزاران گرامي نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، موفقیت و بهروزی همکاران پرتلاش خود در شرکت نفت و گاز پارس را از بارگاه خداوند متعال مسئلت مي‌نمايم.

محمد مشكين فام 
مدير عامل آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian