چهارشنبه, 27 اسفند,1399
پیام مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس به مناسبت فرارسیدن سال نو

پیام مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس به مناسبت فرارسیدن سال نو

 
در طلیعه بهار سال ۱۴۰۰ هجری شمسی، ضمن تبریک و شادباش به مناسبت آغاز سال نو، دستان خود را به تهنیت فرارسیدن بهاری دیگر می‌گشاییم و خداوند بزرگ را شكر مي گزاريم که در فرصتی دوباره، برای استفاده از خوان بی‌دریغ نعمت‌هایش، پیش‌روی‌مان فصلی نو گشوده است. لازم می‌دانم در فرصت کنونی از تلاش‌های همكاران محترم و ديگر خادمان این مرز و بوم که در قامت متخصصان، مهندسان و کارگران ایرانی، ردای همت، تخصص و تجربه بر تن کرده و پیشاهنگ خیل عظیم جوانان کشور برای سربلندی اقتصاد می‌کوشند، سپاسگزاری کنم.

همچنان که سال‌های گذشته در عرصه توسعه و تولید ميدان پارس جنوبي موفقیت‌های بزرگی به دست آمد، در سال ۱۳۹۹ نیز به لطف خداوند توانستیم به اهدافی بسیار مهم و اثرگذار در اقتصاد کشور دست یابیم که نمود و جلوه این اهداف چه در مقطع کنونی و چه در چشم‌انداز توسعه اقتصادی کشور خواهد درخشید. پارس جنوبی، نام بلند‌آوازه قطب انرژی ایران و ‌جهان، که در بیست سال گذشته به عنوان کلید‌واژه مهم توسعه صنعت نفت، به مثابه نماد خودباوری ملی و نمود اقتصاد مقاومتی در اقتصاد ایران ماندگار شد، اکنون با بهره‌برداری از ۳۷ سکوی گازی، ۱۲ مجتمع پالایشگاهی، در کنار دیگر طرح‌های متعدد تکمیلی، در جایگاهی قرار دارد که ثمره تلاش‌های وافر کارکنان اين شركت، شریان‌های حیاتی اقتصاد کشور را پویاتر از گذشته ساخته و افزون بر تامین نیازهای مصرفی مردم، با تولید محصولاتی ارزشمند و راهبردی، صنايع مولد کشور را به ویژه در دوران تحریم‌های ظالمانه، زنده و ارزش‌آفرین نگاه خواهد داشت.

به یاری خداوند و با همدلی کارکنان عملیات تولید و پشتيباني شرکت نفت و گاز پارس، در سال گذشته نیز همچون سال‌های پیش‌تر، در زمینه عملیات تولید و برداشت حداکثری و صیانتی گاز از مخزن مشترک پارس جنوبی موفقیت‌های بزرگی حاصل و ضمن پیشبرد فعالیت‌های عملیاتی، با تولید بیش از برنامه مصوب وزارت نفت، رکورد برداشت روزانه بالغ بر ۶۹۲ میلیون متر مکعب گاز در فصل زمستان محقق شد.

افتتاح مخازن متمرکز ذخیره‌سازی و ایستگاه‌های اندازه‌گیری میعانات گازی فازهای پارس جنوبی توسط رئیس جمهور محترم، بهره‌برداری از اسکله شماره یک بندر خدماتی و صادراتی تمبک به عنوان دومین بندر صادراتی پارس جنوبی و اجراي طرح زود هنگام پايانه هاي نفتي جاسك در سواحل مكران در زمره طرح هاي پشتیبانی‌کننده تولید، نمایشی موفقیت‌آمیز بود که در سال ۱۳۹۹ به بار نشست.

از سوی دیگر، آغاز عملیات حفاری فاز ۱۱ پارس جنوبی در خلیج فارس، تکمیل عملیات ساخت و بهره‌برداری از پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی، فعالیت‌های توسعه‌ای میدان گازی کیش و آغاز به کار توسعه میدان گازی بلال به عنوان بخشي از حوزه‌های فعالیت این شرکت در طرح‌های توسعه گازی نيز در سال جدید ادامه یافته و به لطف خداوند و همت کارگران و مهندسان عزیز، به نتیجه مورد انتظار خواهد رسید.

روشن است که چنین موفقیت‌هایی، علي رغم وجود موانع متعدد بر سر راه توسعه و آبادانی ایران عزیزمان، به لطف جانفشانی حافظان این سرزمین کهن هیچ‌گاه متوقف نخواهد شد، چرا که دریای توسعه و پیشرفت، از اراده آهنین و روح میهن‌پرستی فرزندان این کشور سرچشمه می‌گیرد. در پایان ضمن تبریک مجدد سال نو و با گرامي داشت ياد عزيزان و همكاراني كه در سال گذشته از دست داديم، اوقاتی پربار و سرشار از سلامتی و موفقیت را برای همکاران گرامی آرزومندم.
 
محمد مشكين فام 
مدير عامل 


آخرين اخبار
 
 
Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian