پنجشنبه, 19 فروردین,1400
تحقق برداشت تکلیفی گاز از پارس جنوبی در سال 99

تحقق برداشت تکلیفی گاز از پارس جنوبی در سال 99

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: در زمستان سال گذشته بدون ایجاد هیچ‌گونه نقیصه‌ای، روزانه حدود 15 میلیون مترمکعب مازاد بر برنامه مصوب وزارت نفت، از میدان مشترک پارس جنوبی گاز غنی برداشت شد.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محمد مشکین‌فام در نشست با مدیران معاونت عملیات و پشتیبانی که صبح روز گذشته (چهارشنبه، 18 فروردین 1400) در منطقه عملیاتی عسلویه برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن سال نو، تحقق تولید تکلیفی گاز را از پارس جنوبی در سال گذشته مایه مباهات و سربلندی برای کارکنان شرکت نفت و گاز پارس دانست و گفت: خوشبختانه با تلاش همکاران‌مان در بخش عملیات و پشتیبانی، در زمستان سال گذشته بدون ایجاد هیچ‌گونه نقیصه‌ای، روزانه حدود 15 میلیون مترمکعب مازاد بر برنامه مصوب وزارت نفت از میدان مشترک پارس جنوبی گاز غنی برداشت شد.

مشکین‌فام با اشاره به تدوین سند چشم‌انداز 20ساله پارس جنوبی در بخش توسعه و نگهداشت تولید گفت: ضروری است در بخش عملیات تولید نیز با تشکیل کارگروهی، سند راهبری تولید پایدار گاز از پارس جنوبی در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت و بلندمدت تهیه و تدوین شود تا ضمن شناسایی مشکلات و برنامه‌ریزی برای رفع گلوگاه‌های تولید پایدار و مستمر گاز، نقشه راه بخش عملیات و تولید گاز از میدان مشترک پارس جنوبی مشخص شود.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با بیان اینکه حدود 70 درصد از گاز مصرفی کشور از میدان گازی پارس جنوبی تامین می‌شود، گفت: مشکلات موجود اعم از شیوع بیماری کرونا، تغییرات در سطوح مدیریتی، تنگناها و کمبود منابع مالی نباید مانعی در دستیابی به تولید و تأمین 70 درصدی گاز کشور ایجاد کند.

وی با اشاره به موضوع نگهداشت تولید گاز از مخزن گازی پارس جنوبی گفت: شرکت نفت و گاز پارس توانست در سال 1399 در حوزه نگهداشت تولید به خوبی عمل کند که انتظار می‌رود این امر در سال پیش رو به مراتب مطلوب‌تر از سال گذشته دنبال شود.

مشکین‌فام با بیان اینکه در حال حاضر 8 سکوی گازی تولیدی در اختیار پیمانکاران طرح‌های توسعه پارس جنوبی قرار دارد، گفت: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد تا بهره‌برداری از این سکوها تا خرداد‌ماه سال جاری در اختیار معاونت عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس قرار گیرد.
 
 


آخرين اخبار
 
 
Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian