چهارشنبه, 15 اردیبهشت,1400
رفع موانع و پشتیبانی از تولید پایدار گاز در پارس جنوبی پیگیری می‌شود

رفع موانع و پشتیبانی از تولید پایدار گاز در پارس جنوبی پیگیری می‌شود

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: تحقق تولید ایمن و پایدار گاز از پارس جنوبی مستلزم رفع موانع و پشتیبانی از تولید است که امسال به صورت جدی پیگیری می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محمد مشکین‌فام با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۴۰۰ با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» گفت: همچون گذشته تلاش می‌کنیم تا با رفع موانع و انجام پشتیبانی‌های موثر، تولید حداکثری، ایمن و پایدار گاز از پارس جنوبی را در سال جاری نیز محقق کنیم.

وی با بیان اینکه پشتیبانی و رفع موانع از ملزومات تولید ایمن و پایدار گاز در پارس جنوبی است، افزود: برای استمرار تولید ایمن و پایدار، باید از بخش تولید به طور جدی پشتیبانی و حمایت صورت گیرد و موانعی که بر سر راه تولید وجود دارد نیز برداشته شود.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با بیان اینکه به عنوان یکی از شرکت‌های تولیدی پیشران در اقتصاد کشور، سهم بیش از 70 درصدی از تولید گاز غنی و تأمین خوراک به منظور تولید 40 درصد بنزین کشور را برعهده داریم، تصریح کرد: پارس جنوبی یکی از مهم‌ترین قطب‌های تولیدی کشور و این شرکت متولی توسعه و عملیات بهره‌برداری از این میدان است، درنتیجه به طور فزاینده و جدی‌تر این شعار هم در بخش تقویت تولید و هم در بخش پشتیبانی و شناسایی موانع دنبال خواهد شد تا با عملکردی مناسب، نیاز کشور به تولیدات پارس جنوبی به ویژه در فصل زمستان تامین شود.

وی با بیان اینکه اقدام‌های مهمی در زمینه رفع موانع و پشتیبانی از تولید ایمن و حداکثری گاز در پارس جنوبی انجام شده است، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری برنامه‌ها و پیشنهادات لازم در این زمینه به وزارت نفت اعلام شده که این موارد هم‌اکنون در حال رسیدگی هستند .

مشکین‌فام به جلسات مستمر با مدیریت تولید و عملیات این شرکت اشاره کرد و گفت: در این جلسات هفتگی، تنگناها و مشکلات پیش روی عملیات تولید اعلام و متناسب با این مشکلات، برنامه‌ریزی و برای رفع آن‌ها اقدام می‌شود.

وی رفع مشکل اقامت کارکنان سکوهای دریایی از طریق بکارگیری بارج پشتیبانی سی پد، انتخاب پیمانکاران در جهت تامین قطعات یدکی و تعمیرات دیزل ژنراتورهای سکوها و رفع مشکلات مالی را از اقدام‌های انجام شده در زمینه رفع موانع تولید عنوان کرد و اظهار داشت: افزون بر پیگیری موارد به صورت روزانه، در صورتی که موانعی بر سر راه تولید قرار داشته باشد، تلاش می‌کنیم این موانع را با توجه به شریطی که کشور درگیر آن است از جمله شیوع کرونا، شرایط تحریمی و تورم موجود، رفع کنیم.
 


آخرين اخبار
 
 
Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian