جمعه, 12 شهریور,1400
نخستین ردیف پالایشگاه فاز 14 پارس جنوبی زمستان امسال به بهره‌برداری می‌رسد

 نخستین ردیف پالایشگاه فاز 14 پارس جنوبی زمستان امسال به بهره‌برداری می‌رسد


وزیر نفت گفت: نخستین ردیف شیرین‌سازی پالایشگاه فاز 14 پارس جنوبی زمستان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، جواد اوجی امروز (جمعه، 12 شهریور 1400) پس از بازدید از بخش فراساحل و طرح‌های در حال تکمیل میدان گازی پارس جنوبی از جمله پالایشگاه فاز 14 در جمع خبرنگاران گفت: خدا را شاکرم که توفیق داد تا اولین سفر کاری‌ام را در بازدید از منطقه عسلویه تجربه کنم، در این سفر از مجموعه پالایشگاه‌های گازی، مجتمع‌های پتروشیمی و سکوهای بهره‌برداری پارس جنوبی بازدید داشتیم.

وی تأمین سوخت زمستانی را از مهم‌ترین دغدغه‌های وزارت نفت در سال جاری برشمرد و گفت: بیش از 700 میلیون مترمکعب یا به عبارتی 70درصد گاز مصرفی کشور از استان بوشهر و مجموعه پالایشگاه‌های فازهای دریایی پارس جنوبی تأمین می‌شود.

وزیر نفت با قدردانی از تلاش دست‌اندرکاران این بخش گفت: از مجموعه کارکنان صنعت نفت و بخش پیمانکاری که نهایت همکاری و تلاش را انجام دادند، تشکر می‌کنم.

اوجی با اشاره به اینکه تعمیرات اساسی بخش خشکی و فراساحل پارس جنوبی رو به اتمام است، گفت: در همین راستا شب گذشته جلسه‌ای با مجموعه مدیران پارس جنوبی در بخش بالادست و پایین‌دست و در حوزه پتروشیمی برگزار شد و در این جلسه آخرین وضعیت تعمیرات اساسی انجام‌شده، پروژه‌های در حال اجرا و چالش‌های پیش روی بهره‌برداری از میدان گازی پارس جنوبی مطرح و بررسی شد.

وی ابراز امیدواری کرد با تصمیمات اتخاذ شده در سال جاری نیز حداکثر بهره‌برداری و برداشت گاز از میدان مشترک پارس جنوبی انجام شود.

وزیر نفت درباره بازدید از پالایشگاه فاز 14 پارس جنوبی نیز گفت: پالایشگاه این طرح، آخرین پالایشگاه زنجیره خشکی پارس جنوبی است که اولین ردیف شیرین‌سازی آن در فصل زمستان به بهره‌برداری خواهد رسید و به کمک شبکه گازی کشور می‌آید.


آخرين اخبار
 
 
Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian