چهارشنبه, 23 تیر,1400
عملیات پوشش‌دهی خطوط لوله دریایی پایانه نفتی جاسک تکمیل شد

 عملیات پوشش‌دهی خطوط لوله دریایی پایانه نفتی جاسک تکمیل شد

رئیس سایت خرمشهر طرح پایانه نفتی جاسک از پایان عملیات پوشش‌دهی خطوط لوله دریایی این طرح در یارد صنعتی خرمشهر خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، فرشاد حیدری با اعلام این خبر گفت: عملیات پوشش‌دهی لوله‌های ۳۶ اینچ با ضخامت 20.6 میلی‌متر برای انتقال فرآورده‌های نفتی از پایانه جاسک به سه عدد گوی شناور در کارخانه پوشش لوله در یارد شرکت تاسیسات دریایی خرمشهر با موفقیت به پایان رسید.

رئیس سایت خرمشهر طرح پایانه نفتی جاسک با اشاره به اینکه در مجموع ۴۷ کیلومتر خط لوله دریایی در پایانه نفتی جاسک پوشش‌دهی شده، گفت: عملیات پوشش‌دهی کل خطوط لوله ۳۶ اینچ دریایی پایانه نفتی جاسک به میزان حدود ۳۵۸۳ شاخه پایان یافت.

این مقام مسئول در شرکت نفت و گاز پارس تصریح کرد: لوله‌های ۳۶ اینچ دریایی پایانه نفتی جاسک، در پنج مرحله وارد یارد شده بودند و با پوشش‌های بتنی به ضخامت‌های 70 و 85 میلی‌متر پوشش‌گذاری شده و توسط شناورهای حامل به منطقه عملیاتی در جاسک بارگیری شدند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۳۰۶۶ لوله به سواحل مکران منتقل شده و تعداد ۵۱۷ لوله باقیمانده نیز تا هفته آینده به منطقه ارسال می‌شوند، افزود: این لوله‌ها در مدت زمان ۷۴ روز پوشش‌گذاری و حدود ۲۰۰ نفر در این بازه به کار مشغول شدند.

حیدری افزود: تعداد ۲۴۰ لوله ۳۶ اینچ برای بخش خشکی پایانه نفتی جاسک در ماهشهر پوشش داده شدند و تعداد 26 شاخه برای ساخت خم‌های انتهایی خط لوله در دریا به کار گرفته شدند.

طرح توسعه پايانه نفتی جاسك به عنوان آخرین حلقه از زنجیره طرح ملی و راهبردی انتقال نفت خام از گوره به جاسک، شامل 3 مجموعه خطوط لوله ۴۸ اینچ خشکی و سيستم‌های اندازه‌گيری، 6 رشته خط لوله 36 اينچ زیردریایی، 3 مجموعه چندراهه دريايی و 3 مجموعه گوی شناور به همراه تجهیزات جانبی است که فاز نخست آن به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.


آخرين اخبار
 
 
Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian