پنجشنبه, 11 آذر,1400
شتاب در اجرای مسیرهای راه‌اندازی اولیه پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی

شتاب در اجرای مسیرهای راه‌اندازی اولیه پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی

جلسه بررسی آخرین وضع پیشرفت پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی با هدف شتاب در اجرای مسیرهای راه‌اندازی اولیه و تحقق تولید در پالایشگاه این طرح، با حضور مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محمد مشکین‌فام در بازدید هفتگی از طرح‌های توسعه‌ای این شرکت، با حضور در پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی، از مسیرهای راه‌اندازی اولیه(FTP)  و فعالیت‌های اجرایی در این بخش بازدید کرد.

وی در جلسه‌ای با رویکرد بررسی پیشرفت مسیرهای راه‌اندازی اولیه در پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی، با اشاره به رفع مسایل کارگران شاغل در پالایشگاه، بر ضرورت همکاری و اجرای تدابیر ویژه توسط پیمانکاران در جبهه‌های کاری به منظور شتاب در تحقق تولید و دستیابی به اولویت‌های تعیین شده تا پیش از زمستان امسال تاکید کرد.

در این جلسه  ضمن ارائه گزارش اقدام‌های انجام شده و درحال پیگیری، راهکارهای مدیریتی لازم و مناسب، با هدف رفع موانع پیش روی فعالیت پیمانکاران از سوی کارفرما ارایه شد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس، در نخستین روز برنامه بازدید هفتگی از طرح‌های درحال اجرای این شرکت در پارس جنوبی، از محل اتصال خط لوله انتقال میعانات گازی پالایشگاه‌های پارس ۲ به مخازن متمرکز و ایستگاه‌های اندازه‌گیری میعانات گازی پارس جنوبی در سایت یک عسلویه و ایستگاه پمپاژ میعانات گازی در محل پالایشگاه فازهای ۲۲ تا ۲۴  بازدید کرد.

وی درباره مراحل اجرای این پروژه گفت: عملیات احداث این خط لوله ۳۲ اینچ به طول حدود ۶۰ کیلومتر، پیش‌تر تکمیل شده و فعالیت‌های اجرایی در نقطه پایانی اتصال خط لوله به مخازن متمرکز در عسلویه و ایستگاه پمپاژ میعانات گازی در پارس ۲ رو به پایان است.

مشکین فام افزود: با بهره‌برداری از این خط، قابلیت جدیدی در زمینه افزایش ظرفیت انتقال و ذخیره سازی میعانات گازی در پارس جنوبی ایجاد می‌شود

بر اساس این گزارش، در بازدید مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از بخش سیکل ترکیبی نیروگاه بعثت پارس جنوبی و پروژه مرکاپتان‌زدایی از میعانات گازی فازهای ۲و۳ (DMC)، گزارشی از روند راه‌اندازی، بازرسی و تست‌های بلوک نخست این نیروگاه و همچنین بهره‌برداری قریب الوقوع پروژه DMC  ارایه شد.

Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian