ﺳﻪشنبه, 30 آذر,1400
پیام تبریک مدیرعامل به مناسبت بیست‌وسومین سالروز تأسیس شرکت نفت و گاز پارس

پیام تبریک مدیرعامل به مناسبت بیست‌وسومین سالروز تأسیس شرکت نفت و گاز پارس

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با صدور پیامی بیست و سومین سالروز تأسیس این شرکت را تبریک گفت.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، در متن پیام محمد مشکین‌فام آمده است:

«شرکت نفت و گاز پارس به عنوان یکي از سازمان‌های زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران در تاریخ یکم دی‌ماه سال 1377 تأسیس و با مسئولیت خطیر توسعه بزرگ‌ترین میدان گازی جهان، در قالب سازمانی جوان، توانمند و چابک خود را در حوزه‌های بالادستی صنايع نفت و گاز به فعالان این عرصه معرفی کرده است.

با گذشت بیست و سه سال از تأسیس اين شركت و از طرفي پایان مرحله اول توسعه میدان پارس جنوبی، در نظر است با استعانت از درگاه ایزد منان طرح‌های جديد در زمينه توسعه میادين نفت و گاز و همچنين نگهداشت تولید از حوزه پارس جنوبی، در قالب مرحله دوم توسعه اجرا شود.

ثمره تأسيس شرکت نفت و گاز پارس در طول 23 سال فعاليت درخشان، تبدیل­شدن آن به شرکتی پویا و توانمند با کارکنانی کارآزموده بوده كه از ظرفیت حضور در عرصه‌های بین‌المللی برخوردار هستند.

از برجسته‌ترين دستاوردهای حاصله طي اين مدت مي­توان به توسعه و بهره‌برداری از 27 فاز استاندارد گازی (راهبري 37 سکوی دریایی توليد و برداشت گاز و احداث 13 پالایشگاه عظیم فراورشی) اشاره کرد كه محصولات توليدي آن به‌عنوان گازسوخت و نيز خوراك اوليه مبادي مختلف كشور (خانگی، نیروگاه‌ها، مجتمع­هاي پتروشيمي، پالايشگاه­هاي نفت و...) محسوب مي­شود.

با توجه به تصميمات متخذه وزارت نفت و شركت ملي نفت ايران، تأمین حداکثری سوخت زمستانی در سرلوحه فعالیت‌هاي شركت نفت و گاز پارس قرار گرفته كه خوشبختانه با همت جهادی و تلاش شبانه‌روزی کارکنان خدوم و زحمتكش، ضمن انجام تعمیرات اساسی سکوهای دریایی، با همدلی و همراهی مضاعف کارفرما و پیمانکاران اين مهم محقق شده است. همچنين، در راستای تأمين مطمئن برق مورد نیاز پالایشگاه‌های مستقر در مناطق تمبك و اختر، بلوک اول سیکل ترکیبی نیروگاه بعثت با ظرفیت 160 مگاوات در آستانه راه­اندازي قرار دارد. 

با هدف ارتقاء کیفیت میعانات گازی پارس جنوبی، پروژه مرکاپتان­زدایی از میعانات گازی پالايشگاه فازهای 2و3 پارس جنوبی با ظرفیت 80 هزار بشکه در روز نيز عملياتي شده است.

شرکت نفت و گاز پارس علاوه بر توسعه طرح‌های میادین نفتی و گازی به عنوان وظیفه اصلي، با برخورداری از نیروی انسانی متخصص و باتجربه در بخش‌های گوناگون، توانسته­است در راستای پایداری تولید گاز و ساير فرآورده­ها و تکمیل زنجیره ارزش، تاكنون طرح‌ها و پروژه‌های متعددی را در حوزه‌ ساخت واحدهای نیروگاهی، پشتیبانی و تکمیلی، بنادر و پایانه‌های صادراتی، با موفقيت اجرا کند.

از جمله طرح‌های راهبردی این شرکت كه به مرحله بهره­برداري رسيده­، عبارتند از «احداث مخازن ذخیره‌سازی متمركز میعانات گازی پارس جنوبی (راه­اندازي در سال 1399)، فاز نخست پایانه نفتي جاسک (راه­اندازي در تيرمال 1400)، بندر سیراف پارس (راه­اندازي در مرداد سال جاري).

براساس اولویت­هاي ابلاغي شرکت ملی نفت ایران، تکمیل عمليات اجرايي و راه­اندازي پالایشگاه فاز 14 و مرحله اول طرح توسعه فاز 11 پارس جنوبی نيز به طور جدی در دستورکار قرار دارد.

فعاليت­هایي نظير تکمیل فاز دوم  بندر سیراف پارس و پایانه نفتي جاسک، راه‌اندازی كامل نیروگاه سیکل ترکیبی بعثت، اجراي فاز اول طرح توسعه میادين گازی کیش، بلال، فرزاد(ب) و میدان گازی پارس شمالی با هدف تأمین مطمئن گاز مصرفي کشور و همچنين پيگيري تحقق برنامه حفظ و نگهداشت تولید گاز از میدان مشترک پارس جنوبی، از دیگر برنامه‌های مهم شرکت در سال جاری است.

اميد است، با انجام به­موقع و مناسب فعاليت‌هاي مزبور، دین خود را به مردم شریف ایران و آنان که با بینش خود نام شرکت نفت و گاز پارس را در تاریخ صنعت نفت ماندگار ساختند، ادا نمائيم.

در بیست و سومین سالروز تاسیس شرکت نفت و گاز پارس از همگی همکاران سختکوش که در طول بیش از دو دهه فعالیت مستمر در این مسیر پرفراز و نشیب با قامتی برافراشته در راستای شکوفایی صنعت نفت و اعتلای نام بزرگ این شرکت قدم برداشته­اند، قدردانی نموده و این روز را به همه عزیزان تبریک می­گویم. 
 
 
Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian