چهارشنبه, 01 دی,1400
برداشت گاز غنی از پارس جنوبی به بیش از ۷۰۰ میلیون مترمکعب در روز رسید

برداشت گاز غنی از پارس جنوبی به بیش از ۷۰۰ میلیون مترمکعب در روز رسید

مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس، برداشت روزانه گاز از میدان مشترک پارس جنوبی در آذرماه امسال را به طور میانگین بیش از ۶۸۲ میلیون مترمکعب اعلام کرد و گفت: رکورد برداشت روزانه گاز از میدان مشترک گازی با قطر در سال جاری، با ثبت ۷۰۵ میلیون مترمکعب در روز گذشته (سه‌شنبه، ۳۰ آذر) همزمان با سالروز تاسیس شرکت نفت و گاز پارس رقم خورد.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، علیرضا عبادی با بیان اینکه برداشت گاز از سکوهای 37گانه تولیدی پارس جنوبی با برنامه‌ریزی دقیق و منسجم در شرایط مطلوبی قرار دارد، بیان کرد: با توجه به نقش گاز طبیعی در مدیریت کلان اقتصادی کشور و تعهد شرکت نفت و گاز پارس در تأمین 70 درصد نیاز روزافزون مصرف گاز بخصوص در فصل سرما، توانستیم در روزهای اخیر با تحقق بیش از 100درصدی برداشت تکلیفی گاز از برنامه مصوب شرکت ملی نفت ایران نیز فراتر عمل کنیم.

وی ضمن قدردانی از تلاش حداکثری و شبانه‌روزی کارکنان عملیاتی شرکت در تولید پایدار و ایمن گاز و دستیابی به میزان تولید فراتر از برنامه، تداوم شرایط موجود بالاخص در سه ماه زمستان پیش رو را در گرو همکاری و پشتیبانی‌های موثر مدیریت‌های ستادی شرکت نفت و گاز پارس از جمله مدیریت تدارکات و امور کالا، مدیریت امور مالی و... عنوان و تأکید کرد: خوشبختانه با حمایت‌ها و حضور مداوم مدیرعامل محترم شرکت در جلسات عملیات تولید و صدور دستورات راهگشا، کمک شایان توجهی به رفع تنگناها و چالش‌های پیش روی تولید حداکثری گاز از میدان پارس جنوبی شده است.

عبادی ظرفیت برداشت روزانه گاز از میدان مشترک پارس جنوبی را 700 میلیون مترمکعب اعلام کرد و گفت: امیدواریم با تکمیل برخی چاه‌های سکوهای در حال توسعه و دستیابی به سقف ظرفیت تولید، این رقم در سال آینده و متناسب با افزایش مصرف سالانه گاز در کشور افزایش یابد.

 
 
Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian