چهارشنبه, 28 اردیبهشت,1401
مدیرعامل شرکت ملی نفت: فاز ۱۱ پارس جنوبی امسال به تولید می‌رسد

مدیرعامل شرکت ملی نفت: فاز ۱۱ پارس جنوبی امسال به تولید می‌رسد

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: زمستان امسال بعد از سال‌ها، تولید گاز از فاز 11 پارس جنوبی را با حجم ۵۰۰ میلیون فوت مکعب آغاز می‌کنیم.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، «محسن خجسته مهر» سه‌شنبه در بازدید از خبرگزاری ایرنا به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی با اشاره به اینکه در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی بیش از ۱۰۰ قرارداد و تفاهم‌نامه به امضا رسید، افزود: شرکت ملی نفت در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، بیش از ۳ میلیارد دلار تفاهم‌نامه امضا کرد.

وی به اهمیت برگزاری نمایشگاه صنعت نفت برای این صنعت اشاره کرد و ادامه داد: به دلیل اهمیت این نمایشگاه، رییس‌جمهوری و رییس مجلس، وزرای دولت، نمایندگان مجلس و سفرا از این نمایشگاه بازدید کردند.

معاون وزیر نفت تاکید کرد: یک هزار و ۲۰۰ شرکت داخلی و خارجی در این نمایشگاه در ۴۰ هزار مترمربع فضای مفید حضور داشتند. همچنین ۱۰۰ شرکت دانش‌بنیان و بیش از ۲۰ دانشگاه مطرح کشور در بیست و ششمین نمایشگاه نفت شرکت کردند.

خجسته مهر گفت: در این نمایشگاه، با شرکت‌های خارجی جلساتی برگزار شد که در آن جلسات بر قابلیت‌های ایران ازنظر فنی و محتوایی تاکید شد.

وی با اشاره به اینکه باید تلاش کنیم عملکرد دولت را در بخش صنعت نفت به تصویر بکشیم، افزود: در نمایشگاه بیست و ششم، مذاکرات سرمایه‌گذاری با کشورهای مختلف داشتیم و با شرکت‌های دانش‌بنیان تک‌به‌تک صحبت کردیم و از این فرصت بهره گرفتیم تا بعد از نمایشگاه وارد گام اجرایی شویم.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر اینکه فاز ۱۱ پارس جنوبی آخرین فاز از میدان مشترک پارس جنوبی است که توسعه پیدا می‌کند، ادامه داد: قرارداد توسعه این فاز در ابتدای دولت قبل با شرکت ایرانی پتروپارس ملغی شد و بعد از قرارداد با توتال و خروج این شرکت از ایران به دلیل تحریم‌ها، دوباره قرارداد با پتروپارس بسته شد.

به گفته خجسته مهر زمستان امسال بعد از سال‌ها تولید گاز را با حجم ۵۰۰ میلیون فوت مکعب از این فاز آغاز می‌کنیم.

وی تاکید کرد: برای نخستین بار از پارس جنوبی ۷۰۵ میلیون مترمکعب گاز تولید کردیم و زمستان را بدون قطعی گاز پشت سر گذاشتیم و این در حالی بود که تراز گاز کشور منفی بود.

Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian