آخرین اخبار
دیدار معاون سازمان بازرسی کل کشور از طرح‌های پارس جنوبی
معاون سازمان بازرسی کل کشور در سفری یک‌روزه به استان بوشهر، از طرح‌های در حال توسعه پارس جنوبی دیدار کرد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، معاون نظارت و بازرسی امور اقتصادی سازمان بازرسی کل کشور دیروز (یکشنبه، 26 دی 1400) در سفر به شهرستان عسلویه و کنگان از طرح‌های در حال توسعه شرکت نفت و گاز پارس دیدار کرد. مصطفی علی‌اصغرپور همچنین در جلسه‌ای که با حضور مدیرعامل شرکت نفت و گا...(ادامه)
دوشنبه, 27 دی,1400
دعوت از بانک‌ها و هلدینگ‌های پتروشیمی برای سرمایه‌گذاری در بخش بالادستی صنعت نفت
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه برنامه‌های متعدد سرمایه‌گذاری برای توسعه طرح‌های نفت پیش‌بینی شده است، از مذاکره با بانک‌ها و هلدینگ‌های پتروشیمی برای سرمایه‌گذاری در بخش بالادستی صنعت نفت خبر داد. به گزارش شرکت ملی نفت ایران، محسن خجسته‌مهر در نشست هم‌اندیشی مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران که روز چهارشنبه (۲۲ دی ماه) در مرکز همایش‌های کوشک برگزار شد، ضمن تشریح رویکردهای شرکت ملی نفت ا...(ادامه)
شنبه, 25 دی,1400
گوی شناور پایانه نفتی جاسک در موقعیت دریایی خود قرار دارد
گوی شناور پایانه نفتی جاسک مفقود نشده و در موقعیت دریایی خود در دریای عمان قرار دارد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، پیرو درج اخبار نادرستی مبنی بر مفقود شدن گوی شناور پایانه نفتی جاسک در فضای رسانه‌ای، به اطلاع می‌رساند که این اخبار غیردقیق بوده و تأسیسات دریایی پایانه نفتی جاسک شامل گوی شناور و اتصالات زیرآبی آن در موقعیت دریایی این پایانه قرار دارند. لازم به ذکر است در پی وقوع طوفا...(ادامه)
چهارشنبه, 22 دی,1400
نشتی گاز از خط لوله دريايی فاز16 پارس جنوبی
در پی نشتی گاز از خط لوله دریایی فاز 16 پارس جنوبی، برنامه‌ریزی‌ برای انجام تعمیرات و بازگشت این سکو به مدار تولید در حال انجام است. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، پیرو درج اخباری مبنی بر آتش‌سوزی گسترده در یکی از سکوهای گازی پارس جنوبی به اطلاع می‌رساند، هیچ‌گونه آتش‌سوزی در سکوی 16 اتفاق نیفتاده و تأسیسات این سکو در وضعیت ایمن قرار دارند. روز گذشته (جمعه، 10 دی 1400) خط لو...(ادامه)
شنبه, 11 دی,1400
دیدار رییس سازمان حراست صنعت نفت از پایتخت انرژی ایران
رییس سازمان حراست صنعت نفت با حضور در استان بوشهر از منطقه عملیاتی پارس جنوبی و طرح‌های در حال احداث شرکت نفت و گاز پارس بازدید کرد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، عظیم شیراوند و هیأت همراه شامگاه چهارشنبه (یکم دی‌ماه 1400) به منظور بازدید از پایتخت انرژی ایران وارد منطقه عسلویه شد. رئیس سازمان حراست صنعت نفت پنج‌شنبه (دوم دی‌ماه) با اقامت یک شبانه‌روز در سکوی عملیاتی SPQ1 واقع در...(ادامه)
جمعه, 03 دی,1400
برداشت گاز غنی از پارس جنوبی به بیش از ۷۰۰ میلیون مترمکعب در روز رسید
مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس، برداشت روزانه گاز از میدان مشترک پارس جنوبی در آذرماه امسال را به طور میانگین بیش از ۶۸۲ میلیون مترمکعب اعلام کرد و گفت: رکورد برداشت روزانه گاز از میدان مشترک گازی با قطر در سال جاری، با ثبت ۷۰۵ میلیون مترمکعب در روز گذشته (سه‌شنبه، ۳۰ آذر) همزمان با سالروز تاسیس شرکت نفت و گاز پارس رقم خورد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، علیرضا عبادی با ...(ادامه)
چهارشنبه, 01 دی,1400
پیام تبریک مدیرعامل به مناسبت بیست‌وسومین سالروز تأسیس شرکت نفت و گاز پارس
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با صدور پیامی بیست و سومین سالروز تأسیس این شرکت را تبریک گفت. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، در متن پیام محمد مشکین‌فام آمده است: «شرکت نفت و گاز پارس به عنوان یکي از سازمان‌های زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران در تاریخ یکم دی‌ماه سال 1377 تأسیس و با مسئولیت خطیر توسعه بزرگ‌ترین میدان گازی جهان، در قالب سازمانی جوان، توانمند و چابک خود را در ح...(ادامه)
ﺳﻪشنبه, 30 آذر,1400
امضای 8 قرارداد پژوهشی به ارزش 80 میلیارد ریال در شرکت نفت و گاز پارس
رئيس پژوهش و فناوری و کانون تفکر شرکت نفت و گاز پارس ضمن معرفی سبد پژوهش و فناوری این شرکت، از انعقاد 8 قرارداد پژوهشی به ارزش نزدیک به 80 میلیارد ریال خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، عباسعلی پرتقالی به تشریح فعالیت‌های این شرکت در حوزه پژوهش، فناوری و نوآوری پرداخت و گفت: واحد پژوهش و فناوری شرکت نفت و گاز پارس در جهت دستیابی به اهداف کلان برنامه پژوهش و فناوری وزارت نفت، شر...(ادامه)
شنبه, 27 آذر,1400
آخرین کمپرسور صادرات گاز فازهای ۲۲تا۲۴ پارس جنوبی به بهره‌برداری رسید
آخرین توربوکمپرسور صادرات گاز پالایشگاه فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی با موفقیت به بهره‌برداری رسید. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، مجری طرح توسعه فازهای ۲۲تا۲۴ پارس جنوبی با اعلام این خبر گفت: به‌منظور کسب آمادگی لازم جهت تأمین پایدار سوخت زمستانی، آخرین توربوکمپرسور پالایشگاه فازهای ۲۲ تا ۲۴ در مدار بهره‌برداری و شبکه سراسری انتقال گاز قرار گرفت. علی‌اصغر صادقی با بیان اینک...(ادامه)
ﺳﻪشنبه, 16 آذر,1400
شتاب در اجرای مسیرهای راه‌اندازی اولیه پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی
جلسه بررسی آخرین وضع پیشرفت پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی با هدف شتاب در اجرای مسیرهای راه‌اندازی اولیه و تحقق تولید در پالایشگاه این طرح، با حضور مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس برگزار شد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محمد مشکین‌فام در بازدید هفتگی از طرح‌های توسعه‌ای این شرکت، با حضور در پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی، از مسیرهای راه‌اندازی اولیه(FTP) و فعالیت‌های اجرایی در این بخش بازد...(ادامه)
پنجشنبه, 11 آذر,1400
ارزیابی نواحی خارج از فازهای پارس جنوبی آغاز شد
مدیر مهندسی نفت و گاز شرکت نفت و گاز پارس گفت: با آغاز عملیات حفاری یک حلقه چاه توصیفی – تحدیدی در بخش شمالی میدان گازی پارس جنوبی، ارزیابی پتانسیل احتمالی نواحی خارج از بلوک‌بندی فعلی این میدان وارد فاز اجرایی شد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، علی‌اکبر ماجد با اشاره به آغاز عملیات حفاری چاه توصیفی – تحدیدی SP-16 در سمت شمال میدان گازی پارس جنوبی، خاطرنشان کرد: حفاری ...(ادامه)
یکشنبه, 07 آذر,1400
ظرفیت بارگیری میعانات گازی پارس جنوبی افزایش یافت
مجری فاز 19 پارس جنوبی از بارگیری نخستین محموله یک‌میلیون بشکه‌ای میعانات گازی از طریق گوی شناور فاز 19 پارس جنوبی خبر داد و گفت: با بهره‌برداری رسمی از چهارمین گوی شناور پارس جنوبی، ظرفیت بارگیری میعانات گازی از پالایشگاه‌های سایت دو این منطقه افزایش یافت. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس از منطقه کنگان، سیدحسین عظیمی صبح امروز (یکشنبه، 30 آبان 1400) پس از پایان...(ادامه)
یکشنبه, 30 آبان,1400
هدفگذاری تولید ۱۰۰ میلیون مترمکعب گاز از میدان پارس شمالی با سرمایه‌گذاری ۴ میلیارد دلاری
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: با سرمایه‌گذاری ۴ میلیارد دلاری در توسعه میدان پارس شمالی، ۱۰۰ میلیون متر مکعب گاز از این میدان تولید خواهد شد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محسن خجسته‌مهر، بعدازظهر امروز (پنج‌شنبه، ۲۰ آبانماه) در نشست مشترک اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با مدیران ارشد صنعت نفت در پارس جنوبی، گفت: از ابتدای توسعه پارس جنوبی تا کنون ...(ادامه)
پنجشنبه, 20 آبان,1400
سرمایه‌گذاری 11 میلیارددلاری ایران در میدان‌های گازی دریایی
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه برای افزایش 240 میلیون مترمکعبی تولید گاز از مناطق دریایی کشور، حدود 11 میلیارد دلار سرمایه‌‌گذاری خواهد شد، از توسعه قطب اقتصادی جدید تولید گاز در میدان پارس شمالی با سرمایه‌گذاری ۴ میلیارد دلاری خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محسن خجسته‌مهر صبح امروز (پنج‌شنبه، 20 آبان 1400) در حاشیه بازدید رییس و اعضای کمیسیون انرژی مجلس شور...(ادامه)
پنجشنبه, 20 آبان,1400
تولید گاز از پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی اولویت مهم شرکت ملی نفت است
معاون تولید شرکت ملی نفت ایران در بازدید از پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی گفت: بهره‌برداری از نخستین ردیف شیرین‌سازی پالایشگاه فاز ۱۴ و تحقق تولید از پالایشگاه این فاز در پایان آذر ماه سال جاری، اولویت مهم شرکت ملی نفت است. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، فرخ علیخانی در جلسه با پیمانکاران پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی گفت: با توجه به میزان صعودی مصرف گاز در کشور و ...(ادامه)
چهارشنبه, 19 آبان,1400
صفحه 2 از 163ابتدا   1  [2]  3  4  5  انتها
Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian