آخرین اخبار
عملیات نصب نخستین گوی شناور پایانه نفتی جاسک آغاز شد
سرپرست طرح پایانه نفتی جاسک با اعلام پیشرفت بیش از ۹۰ درصدی این طرح در بخش زودهنگام، از آغاز عملیات نصب نخستین گوی شناور صادراتی در آب‌های دریای عمان خبر داد. به گزارش روابط عمومي شرکت نفت و گاز پارس، وحید مالکی با اشاره به روند رو به تکمیل فاز زودهنگام طرح پایانه نفتی جاسک با ظرفیت صادرات روزانه یک میلیون بشکه نفت خام گفت: براساس تقدم‌های عملیاتی، روز گذشته (جمعه، ۲۲ اسفندماه) نصب ...(ادامه)
شنبه, 23 اسفند,1399
تأسیسات گوگرد بندر خدماتی و صادراتی تمبک سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد
مجری بندر خدماتی و صادراتی تمبک از بهره‌برداری نخستین سوله مکانیزه دریافت و تحویل گوگرد این بندر در سه ماه نخست سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: صادرات گوگرد دانه‌بندی‌شده پالایشگاه‌های پارس ۲، نیمه نخست سال آینده از بندر خدماتی تمبک آغاز می‌شود. به گزارش روابط عمومي شرکت نفت و گاز پارس، پیام معتمد با بیان اینکه پنج مجتمع عظیم پالایشگاهی و پتروپالایشگاهی در پارس ۲ به این بندر متصل می‌شود، اظهار کر...(ادامه)
ﺳﻪشنبه, 19 اسفند,1399
بهره‌برداری از نخستین اسکله گاز مایع بندر صادراتی تمبک
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: نخستین اسکله بارگیری و صادرات گاز مایع بندر خدماتی و صادراتی تمبک در پارس جنوبی به بهره‌برداری رسید. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محمد مشکین‌فام با اشاره به شرایط مطلوب توسعه و تکمیل این بندر در سال جاری مطابق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، گفت: هفته گذشته با پهلوگیری نخستین کشتی در بندر تمبک، ۶۷۰۰ تن گاز مایع سرد با موفقیت بارگیری و صادر شد و ن...(ادامه)
چهارشنبه, 06 اسفند,1399
سکوی یازدهم پارس جنوبی در خلیج فارس رنگ‌آمیزی شد
مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس از پایان عملیات رنگ‌آمیزی و نوسازی سکوی گازی SPD11 در فاز دهم پارس جنوبی در خلیج فارس خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، علیرضا عبادی با اشاره به برنامه‌ریزی برای رنگ‌آمیزی کامل سکوهای 6، 10 و 11 پارس جنوبی گفت: در همین راستا پروژه خرید مصالح، آماده‌سازی سطوح، رنگ‌آمیزی، تأمین و تعویض قطعات معیوب سه سکوی ذکرشده و همچنین منطقه آبخور ...(ادامه)
یکشنبه, 03 اسفند,1399
لوله‌گذاری دومين خط زيردريايي پايانه نفتي جاسك تكميل شد
عمليات احداث دومين رشته خط لوله دريايی 36 اينچ انتقال نفت خام پايانه صادراتی جاسك به پايان رسيد. به گزارش روابط‌عمومي شركت نفت و گاز پارس، سرپرست طرح پايانه نفتي جاسك با اعلام تكميل دومين خط لوله زيردريايي اين طرح گفت: پس از تكميل عمليات لوله‌گذاري نخستين خط دريايي اين طرح در هفته‌هاي پيشين، به منظور تكميل مسير دريايی فاز زودهنگام پايانه نفتی جاسك، شناور لوله‌گذار بلافاص...(ادامه)
شنبه, 02 اسفند,1399
نخستین گوی شناور پایانه نفتی جاسک بارگیری شد
گوی شناور، چندراهه زیردریایی و متعلقات بخش زودهنگام طرح پایانه نفتی جاسک در یارد صنعتی خرمشهر بارگیری شد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس از یارد خرمشهر، سرپرست طرح پایانه نفتی جاسک با اشاره به تکمیل ساخت این گوی شناور (SPM) در یارد شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران گفت: بارگیری این گوی شناور به همراه سازه‌های جانبی آن به پایان رسیده و پس از پایان عملیات م...(ادامه)
شنبه, 25 بهمن,1399
قدردانی رئیس بنیاد مستضعفان از افتخارآفرینی‌های وزارت نفت در پارس جنوبی
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در بازدید از فاز ۱۴ پارس جنوبی گفت: همه در افتخار‌آفرینی‌های پارس جنوبی شریک هستند و باید از وزارت نفت که در پیشبرد این طرح‌ها موفق عمل کرده، قدردانی کرد. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، پرویز فتاح امروز (چهارشنبه، 15 بهمن‌ماه) با حضور در سایت دو پارس جنوبی و منظرگاه پالایشگاه طرح توسعه فاز ۱۴، گزارشی از روند پیشرفت آخرین پالا...(ادامه)
چهارشنبه, 15 بهمن,1399
مخازن گاز مایع پالایشگاه فازهای ۲۲ تا۲۴ پارس جنوبی راه‌اندازی شدند
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از راه‌اندازی دو مخزن گاز مایع پالایشگاه فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی با ظرفیت بارگیری ۸۰ هزار متر مکعب گاز مایع خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محمد مشکین‌فام، آماده‌سازی چهار مخزن گاز مایع شامل دو مخزن پروپان و دو مخزن بوتان پالایشگاه فازهای ۲۲تا۲۴ پارس جنوبی را حاصل هماهنگی ویژه میان پیمانکار اجرایی، پیمانکار اصلی و کارفرم...(ادامه)
شنبه, 11 بهمن,1399
مشعل بندر صادراتي تمبك روشن شد
با روشن شدن مشعل بندر خدماتي و صادراتي تمبك، نخستين مرحله ايمني از فرآيند راه‌اندازي اين بندر تكميل شد. به گزارش روابط‌عمومي شركت نفت و گاز پارس از عسلويه، مجري طرح بندر خدماتي و صادراتي تمبك امروز (چهارشنبه، 8 بهمن 99) ضمن اعلام اين خبر گفت: پس از ورود گاز و روشن شدن مشعل اين بندر صادراتي، مراحل ورود گاز مايع (پروپان و بوتان) به بندر در حال انجام است تا بر اساس تعهدي ك...(ادامه)
چهارشنبه, 08 بهمن,1399
لوله‌گذاری نخستین خط دریایی پایانه نفتی جاسک پایان یافت
عملیات احداث نخستین خط لوله دریایی 36 اینچ انتقال نفت خام پایانه صادراتی جاسک تکمیل شد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، سرپرست طرح پایانه نفتی جاسک با اعلام این خبر گفت: عملیات لوله‌گذاری این خط لوله 6 کیلومتری در دو مرحله توسط شناور لوله‌گذار سی‌مستر انجام شد. وحید مالکی با یادآوری اینکه نخستین مرحله از احداث این رشته خط لوله، به روش...(ادامه)
چهارشنبه, 08 بهمن,1399
نیاز 50 میلیارد دلاری توسعه و حفظ نگهداشت تولید میادین گازی
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس نیاز سرمایه‌گذاری در توسعه و حفظ نگهداشت تولید از میادین گازی دریایی را 50 میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: برای تأمین نیاز گاز مصرفی در بیست سال آینده در دو محور «تمرکز و نگهداشت ظرفیت تولید فعلی» و «توسعه دیگر میادین گازی» برنامه‌ریزی شده است. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محمد مشکین‌فام در نخستین پنل از ششم...(ادامه)
ﺳﻪشنبه, 07 بهمن,1399
طولانی‌ترین عملیات کشش لوله دریا در پایانه نفتی جاسک پایان یافت
سرپرست طرح پایانه نفتی جاسک از تکمیل عملیات کشش خط لوله دریا از ساحل نخستین مسیر زیردریایی این طرح خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، وحید مالکی، کشش خط لوله دریا از ساحل (Shore Pulling) پایانه نفتی جاسک به طول ۲.۵ کیلومتر را طولانی‌ترین عملیات شورپولینگ در ایران عنوان کرد و گفت: این عملیات در مسیر منتهی به نخستین گوی شناور پایانه نفتی جاسک از دوشنبه هفته...(ادامه)
شنبه, 04 بهمن,1399
افزایش 65 میلیون مترمکعبی برداشت گاز از میدان پارس جنوبی
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با رد ادعاهای مربوط به افت فشار مخزن مشترک پارس جنوبی گفت: در سال جاری برداشت گاز از میدان مشترک پارس جنوبی 65 میلیون مترمکعب افزایش یافته است. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محمد مشکین‌فام با اشاره به اظهارات وزیر نفت در آیین گشایش بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی مبنی بر افزایش 65 میلیون مترمکعبی برداش...(ادامه)
شنبه, 04 بهمن,1399
حفاری میدان گازی فرزاد سال آینده آغاز می‌شود
وزیر نفت گفت: جکت میدان گازی فرزاد در حال ساخت است و حفاری در این میدان گازی پس از نصب جکت، سال آینده آغاز می‌شود. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، بیژن زنگنه امروز (جمعه، سوم بهمن‌ماه 99) در حاشیه آیین گشایش بیست‌وپنجمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت توسعه فاز 11 پارس جنوبی گفت: حفاری فاز ۱۱ پارس جنوبی در حال حاضر آغاز...(ادامه)
جمعه, 03 بهمن,1399
بازدید مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از بيست و پنجمین نمايشگاه بين‌المللی نفت، گاز، پالايش و پتروشيمی
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران دیدار کرد. به‌گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس؛ محمد مشکین‌فام امروز (جمعه، ۳ بهمن ۹۹) در نخستین روز از برگزاری بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با حضور در اين نمايشگاه از غرفه پیمانکاران و شرکت‌های داخلی...(ادامه)
جمعه, 03 بهمن,1399
صفحه 5 از 162ابتدا   2  3  4  [5]  6  انتها
Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian