آخرین اخبار
پایانه نفتی جاسک به بهره‌برداری رسمی می‌رسد
پایانه نفتی بین‌المللی جاسک طی روزهای آینده با حضور رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسمی می‌رسد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، فاز نخست پایانه نفتی و تأسیسات دریایی صادرات نفت خام جاسک به عنوان آخرین حلقه از طرح راهبردی انتقال نفت خام از گوره به جاسک به زودی با حضور رئیس‌جمهوری، وزیر نفت و مقامات کشوری به بهره‌برداری رسمی می‌رسد. با بهره‌برداری از این طرح، ایران به موقعیتی...(ادامه)
یکشنبه, 27 تیر,1400
عملیات پوشش‌دهی خطوط لوله دریایی پایانه نفتی جاسک تکمیل شد
رئیس سایت خرمشهر طرح پایانه نفتی جاسک از پایان عملیات پوشش‌دهی خطوط لوله دریایی این طرح در یارد صنعتی خرمشهر خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، فرشاد حیدری با اعلام این خبر گفت: عملیات پوشش‌دهی لوله‌های ۳۶ اینچ با ضخامت 20.6 میلی‌متر برای انتقال فرآورده‌های نفتی از پایانه جاسک به سه عدد گوی شناور در کارخانه پوشش لوله در یارد شرکت تاسیسات دریایی خرمشهر با موفقیت به پایان ر...(ادامه)
چهارشنبه, 23 تیر,1400
عملیات کشش لوله از ساحل در طرح پایانه نفتی جاسک پایان یافت
مجری طرح پایانه نفتی جاسک از پایان عملیات کشش از ساحل خطوط لوله دریایی شش‌گانه این طرح راهبردی صنعت نفت در دریای عمان خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، وحید مالکی، عملیات کشش از ساحل (Shore Pulling) را نخستین مرحله در تکمیل لوله‌گذاری دریایی خط ششم پایانه نفتی جاسک عنوان کرد و گفت: عملیات کشش از ساحل ۶ رشته خط لوله ۳۶ اینچ دریایی طرح توسعه پایانه نفتی جاسک به طور کامل اج...(ادامه)
دوشنبه, 21 تیر,1400
برداشت تجمعی گاز از میدان پارس جنوبی به بیش از 1.8 تریلیون مترمکعب رسید
حجم گاز غنی برداشت شده از ابتدای بهره‌برداری از میدان مشترک پارس جنوبی تا کنون با کسب رکوردی جدید در سال گذشته، به بیش از 1.8 تریلیون مترمکعب رسیده است. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، کل میزان تولید گاز از میدان مشترک پارس جنوبی از بدو بهره‌برداری تا پایان سال 99 به رقم یک‌هزار و 867 میلیارد مترمکعب رسیده است. همچنین از ابتدای توسعه تا کنون 2.2 میلیارد بشکه میعانات گازی از این...(ادامه)
یکشنبه, 20 تیر,1400
بومی‌سازی دستگاه حمل نفر در سکوهای گازی پارس جنوبی
رئیس کمیته ساخت داخل مدیریت تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس از بومی‌سازی نوع جدیدی از دستگاه حمل نفر در سکوهای پارس جنوبی با همکاری یک شرکت دانش‌بنیان داخلی خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، قنبر خادمی با اشاره به تدوین و پیاده‌سازی نظام‌نامه ساخت داخل در این شرکت از اواخر سال ۹۷ گفت: با توجه به اهمیت برداشت ایمن و پایدار گاز از سکوهای گازی پارس جنوبی و ضرورت رفع موان...(ادامه)
شنبه, 19 تیر,1400
تأمین تجهیزات درمانگاهی و دو دستگاه آمبولانس در فاز 13 پارس جنوبی
رئیس HSE طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی از تأمین تجهیزات درمانگاهی و دو دستگاه آمبولانس برای استقرار در موقعیت این فاز خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، کوروش عمادی ضمن اعلام این خبر گفت: ساختمان کلینیک و تجهیزات پزشکی موردنیاز طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی به همراه دو دستگاه آمبولانس دیزلی تیپ B متناسب با الزامات ایمنی پالایشگاه این فاز، مطابق با نظر فنی نماینده بهداشت و درم...(ادامه)
چهارشنبه, 16 تیر,1400
ثبت بیش از ۲۰ میلیون نفر ساعت کارکرد بدون حادثه در سکوهای گازی پارس جنوبی
رئیس ایمنی، بهداشت، محیط‌زیست و پدافند غیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از ثبت بیش از 20 میلیون نفر ساعت کارکرد بدون حادثه در سکوهای گازی پارس جنوبی در سال گذشته خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، علیرضا نجومی با تشریح فعالیت‌های اچ اس ایی در بخش‌های توسعه و عملیات تولید گفت: از زمان همه‌گیری ویروس کرونا تاکنون، با اجرای تمام رویه‌های پیشگیرانه در مناطق عملیا...(ادامه)
ﺳﻪشنبه, 08 تیر,1400
با بهره‌برداری از پایانه جاسک، ایران با چهره جدیدی وارد بازار جهانی انرژی می‌شود
استاندار هرمزگان چشم‌انداز اجرای پروژه‌های صنعت نفت در سواحل مکران را منجر به سرمایه‌گذاری 16میلیارد دلاری در استان هرمزگان دانست و گفت: با بهره‌برداری از پایانه نفتی جاسک ضمن تأثیرگذاری در اقتصاد کشور و ایجاد فرصت‌های شغلی، ایران با چهره جدیدی در حوزه انرژی وارد بازارهای جهانی شده و ایفای نقش خواهد کرد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، فریدون همتی در حاشیه باز...(ادامه)
شنبه, 22 خرداد,1400
پایش و ارزیابی مستمر فعالیت پیمانکاران طرح‌های پارس جنوبی
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: پروژه‌های در حال ساخت پارس جنوبی به طور مستمر از سوی کارفرما کنترل و ارزیابی می‌شود تا با رفع موانع پیش رو، جریان اجرای این طرح‌ها با سرعت بیشتری دنبال شود. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محمد مشکین‌فام در حاشیه بازدید دوروزه (3 و 4 خرداد 1400) از آخرین مراحل پیشرفت طرح‌های پارس جنوبی در منطقه کنگان و عسلویه، با اشاره به پایش و ارزیابی هفتگی عم...(ادامه)
چهارشنبه, 05 خرداد,1400
آمادگی پایانه جاسک برای دریافت و بارگیری نفت خام از دریای عمان
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از پیشرفت 98درصدی پایانه نفتی جاسک در بخش راه‌اندازی خبر داد و گفت: این پایانه برای دریافت، انتقال و بارگیری نفت خام از طریق گوی شناور صادراتی آمادگی کامل دارد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محمد مشکین‌فام، پنجشنبه هفته گذشته (30 اردیبهشت 1400) در حاشیه دیدار از مراحل ساخت طرح پایانه نفتی جاسک، فرآیند پیشرفت این طرح در بخش‌های خشکی و دریایی را مطلو...(ادامه)
شنبه, 01 خرداد,1400
وزیر نفت مطرح کرد: بررسی 30 سناریو برای توسعه میدان گازی فرزاد
وزیر نفت گفت: برای توسعه میدان گازی فرزاد "ب" 30 سناریو بررسی شده تا بتوانیم هزینه توسعه آن را کاهش دهیم. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، بیژن زنگنه امروز (دوشنبه، ۲۷ اردیبهشت 1400) در آیین امضای قرارداد توسعه میدان گازی فرزاد «ب» ضمن قدردانی از مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس و دیگر دست‌اندرکاران به سرانجام رسیدن این قرارداد گفت: امروز روز مهمی است که قرارداد...(ادامه)
دوشنبه, 27 اردیبهشت,1400
کرباسیان: با امضای قرارداد توسعه فرزاد، پرونده میدان‌های مشترک گازی بسته شد
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به امضای قرارداد توسعه میدان گازی مشترک «فرزاد ب»، گفت: امروز می‌توان اعلام کرد که با امضای قرارداد توسعه میدان فرزاد ب، همه میدان‌های گازی مشترک کشور تعیین تکلیف شدند. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، مسعود کرباسیان امروز (دوشنبه، 27 اردیبهشت 1400) در آیین امضای قرارداد توسعه میدان گازی فرزاد «ب» با یادآوری امضای قرارد...(ادامه)
دوشنبه, 27 اردیبهشت,1400
تشریح پیچیدگی توسعه میدان گازی فرزاد در مقایسه با پارس جنوبی
معاون امور توسعه و مهندسی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران ضمن تشریح پیچیدگی‌های توسعه میدان گازی فرزاد «ب» گفت: با توجه به مشکلات انتقال گاز ترش در این میدان، سخت‌ترین لوله‌گذاری دریایی در ایران در این موقعیت اجرا خواهد شد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، رضا دهقان امروز (دوشنبه، 27 اردیبهشت 1400) در مراسم امضای قرارداد توسعه میدان گازی فرزاد «ب» با اشاره به ...(ادامه)
دوشنبه, 27 اردیبهشت,1400
قرارداد توسعه میدان گازی فرزاد «ب» امضا شد
در راستای صیانت از منافع ملی کشور جهت توسعه میدان‌های مشترک، قرارداد توسعه میدان گازی فرزاد «ب» امروز (دوشنبه،27 اردیبهشت 1400) بین شرکت ملی نفت ایران و گروه پتروپارس امضا شد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، قرارداد توسعه میدان مشترک گازی فرزاد «ب» امروز (دوشنبه،27 اردیبهشت 1400) با حضور وزیر نفت، مدیرعامل شرکت نفت ملی نفت و مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس، ...(ادامه)
دوشنبه, 27 اردیبهشت,1400
توسعه میدان گازی فرزاد به شرکتی ایرانی واگذار می‌شود
توسعه میدان گازی فرزاد «ب» با امضای قراردادی به ارزش حدود یک میلیارد و 800 میلیون دلار، به یک شرکت داخلی واگذار می‌شود. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، قرارداد توسعه میدان گازی فرزاد «ب» فردا (27 اردیبهشت 1400) با حضور وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، بین شرکت نفت و گاز پارس به عنوان کارفرما و گروه پتروپارس به عنوان پیمانکار طرح امضا می‌شود. م...(ادامه)
یکشنبه, 26 اردیبهشت,1400
صفحه 5 از 163ابتدا   2  3  4  [5]  6  انتها
Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian